Yerli otomobilde son durum! Sevindirici gelişmeler var!

Yerli otomobilde son durum! Sevindirici gelişmeler var! 1

Güzide ülkemiz Türkiye’nin yıllardır hayalini kurduğu yerli otomobil için ilk imzalar atıldı. Yerli otomobili kim yapacak, ne zaman çıkacak bu konuda bilgi yok ancak detaylı açıklama yakında yapılacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yaptığı açıklamada: “Şimdi sıra yerli otomobilde… İnşallah yakında kamuoyuna açıklama yapacağız, evvelki gün hayırlı bir imza attık. İnşallah yerli otomobilin startını veriyoruz. 2020’den önce artık sizler de bir Türk markasıyla yola çıkacaksınız. Hayırlı olsun. Bizim milliyetçilik anlayışımız bu” ifadesini kullandı.

Yani çok yakın zamanda Türkiye, yıllardır özlemini çektiği milli otomobilinin detaylarına kavuşmuş olacak. Bakalım nasıl bir tasarım ortaya çıkacak merakla bekliyoruz. Tam emin olmasak da bildiğimiz bir şey var, oda yerli otomobilin büyük bir ihtimalle “elektrikli” olacağı.

One thought on “Yerli otomobilde son durum! Sevindirici gelişmeler var!

  1. Yerli dedikleri atak helikopteri, tank ve zırhlı araç gibi yalan olmasın buda? Motorunu diğer yerli dedikleri araçların yabancılar yaptığı ortaya çıktı yalanmış hepsi bu inşallah doğrudur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles