Yerli otomobil sipariş almaya başladı bile!

Yerli otomobil sipariş almaya başladı bile! 1

yerli otomobil prototip

Türkiye’nin en önemli teknolojik gelişmelerinden biri olan yerli otomobil konusunda çalışmalar son hız devam ediyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından geçtiğimiz günlerde prototipi tanıtılan yerli otomobilin geleceği ile ilgili önemli gelişmeler sürüyor. Yerli otomobili şuanda devlet kendi imkanlarıyla Tübitak desteği ile geliştiriyor ve seri üretimi gerçekleştirecek bir babayiğit aranıyor. Bunun dışında önemli bir eksiklik bulunmuyor.

3 Büyük’den yerli otomobile “büyük” destek!

Yerli otomobil bir çok olumsuz eleştiri almasına rağmen olumlu manada da büyük destekler almaya başladı. Bunlardan biri Memur-Sen, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası. Bu 3 önemli kurum yerli otomobilin ön siparişini şimdiden verdi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye’de 3 milyondan fazla taksi bulunduğunu söyleyerek “Yerli otomobil bitsin, bizzat taksilerin yerli otomobile dönüşmesi için kampanya başlatacağım” olduğunu söyledi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul da yerli otomobil için hazırlıklara başladıklarını, tüm il temsilcilikleriyle birlikte hareket ederek sipariş vereceklerini belirtti. Tonbul “Seri üretim başladığı anda tüm il temsilciliklerimizle yerli otomobile bineceğiz inşallah. 850 bin üyemize de yerli otomobil almalarına yönelik kampanyalar yapacağız. Konu ile ilgili bakanlıkla bir araya geleceğiz. Protokol için de çalışmaları başlatacağız “ olduğunu söyledi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası da (BTSO), yerli otomobile destek verenlerin başında geliyor. BTSO Başkanı İbrahim Burkay, yerli marka otomobilin üretimi için Bursa’da TEKNOSAB bölgesinde yerinin hazır olduğunu söyleyerek, “Üretim için lobi faaliyetleri yürütüyoruz ve BTSO adına yerli marka otomobilimize güveniyoruz. Sembolik olarak da ilk 100 adet aracı almaya hazırız.

 

25 thoughts on “Yerli otomobil sipariş almaya başladı bile!

 1. sabırsızlıkla bekliyorum..nerden sipariş vermemiz gerekiyor bir bilginiz vaarmı

  1. Sipariş geçmek için acele etmeyiniz seneye daha net haberler verebileceğiz

  1. Henüz sipariş için çok erken. 5 şirket yeni bir adla karşımıza çıkacak ve onlar devletle beraber modeli açıklayacak ve sipariş için gerekli bilgileri zamnla verecekler, şuan yolun başındayız

 2. Bende arabamı satıp yerli almak istiyorum
  Nasıl sipariş verebilirim lütfen yardımcı olurmusunuz
  553874*****
  Mikail GÜLŞEN

  1. Kısmetse 2020-21 gibi ön siparişler alınmaya başlayabilir, sitemizi takip etmeye devam ediniz, üretim bittiğinde siparişleri duyuracağız

 3. 1 adet sipariş vermek istiyorum. ön ödeme yapabilirim. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

  1. Kısmetse 2020-21 gibi toplu ön siparişler alınmaya başlayabilir, şuan için gelen taleplere yetişmeleri mümkün görünmüyor

 4. Şimdiden taksitlerini ödemeye başlayabilirim vede bu şekilde 5 babayiğit lere finansman desteği sağlamak isterim,busayı nekadar çok olursa 5 babayiğit lerin finans yükü azalmış olur. Aynı zamanda dünyada hiçbir araçta olmadığı nı bildiğim birsistem üzerinde düşüncem var ve katkıda bulunmak isterim.

 5. Yerli otomobil çıksın, borca girer yine de alırım… Sonuna kadar destek!

 6. Ben de yerli otomobil sipariş vermek istiyorum be bir otomobil sipariş veriyorum

 7. Amaç oto almak değil katgı dağlamak nasıl sipariş verebilirim bilgilendire bilendirebilirmisiniz

  1. Şuan sipariş verebileceğiniz bi kurum yok, açıklanan 5 şirket ortak bir firma/kuruluş kuracak siparişler üretimden sonra alınmaya başlanacaktır. Oda 2019 sonları gibi olabilir

   1. ya sipariş veremedik ya bu sipariş verenler nasıl verıyo şartları ne bilen var mı

    1. Henüz sipariş alınmamaktadır, bildirimlerimize abone olun, sipariş alımları başlayınca bildirim gönderebilririz

  1. Henüz resmi siparişler alınmıyor. Onlar biraz millete ön ayak olmak için atılmış adımlar.

 8. İsmim Bülent Kaplan veYaşım 49 . Ben Almanyada ikamet ediyorum.Büyuk bir Gururla ilk yerli Otomobilimi satın alacağim günü Sabırsızlıkla Ben ve benim gibi Yüzlerce ve hatta Binlerce dostlarım ve Arkadaşlarım O anı Sabırsızlıkla bekliyoruz.Tarih belli olursa Sipariş vermek istiyorum vede diğerleri ile beraber vermek istiyoruz.NE MUTLU TÜRKÜZ DIYENE !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles