Yerli otomobil sipariş almaya başladı bile!

Yerli otomobil sipariş almaya başladı bile! 1

yerli otomobil prototip

Türkiye’nin en önemli teknolojik gelişmelerinden biri olan yerli otomobil konusunda çalışmalar son hız devam ediyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından geçtiğimiz günlerde prototipi tanıtılan yerli otomobilin geleceği ile ilgili önemli gelişmeler sürüyor. Yerli otomobili şuanda devlet kendi imkanlarıyla Tübitak desteği ile geliştiriyor ve seri üretimi gerçekleştirecek bir babayiğit aranıyor. Bunun dışında önemli bir eksiklik bulunmuyor.

3 Büyük’den yerli otomobile “büyük” destek!

Yerli otomobil bir çok olumsuz eleştiri almasına rağmen olumlu manada da büyük destekler almaya başladı. Bunlardan biri Memur-Sen, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası. Bu 3 önemli kurum yerli otomobilin ön siparişini şimdiden verdi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye’de 3 milyondan fazla taksi bulunduğunu söyleyerek “Yerli otomobil bitsin, bizzat taksilerin yerli otomobile dönüşmesi için kampanya başlatacağım” olduğunu söyledi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul da yerli otomobil için hazırlıklara başladıklarını, tüm il temsilcilikleriyle birlikte hareket ederek sipariş vereceklerini belirtti. Tonbul “Seri üretim başladığı anda tüm il temsilciliklerimizle yerli otomobile bineceğiz inşallah. 850 bin üyemize de yerli otomobil almalarına yönelik kampanyalar yapacağız. Konu ile ilgili bakanlıkla bir araya geleceğiz. Protokol için de çalışmaları başlatacağız “ olduğunu söyledi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası da (BTSO), yerli otomobile destek verenlerin başında geliyor. BTSO Başkanı İbrahim Burkay, yerli marka otomobilin üretimi için Bursa’da TEKNOSAB bölgesinde yerinin hazır olduğunu söyleyerek, “Üretim için lobi faaliyetleri yürütüyoruz ve BTSO adına yerli marka otomobilimize güveniyoruz. Sembolik olarak da ilk 100 adet aracı almaya hazırız.

 

25 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hakkı Özmen

Nereden sipariş verebiliriz yada kayıt olabiliriz

Yılmaz

Yerli otomobil Sipariş vermek istiyorum. Diyarbakır dan herkese selam

ALUCRALI

sabırsızlıkla bekliyorum..nerden sipariş vermemiz gerekiyor bir bilginiz vaarmı

Metin gökbez

Sipariş vericem nerden vericem

Şenol eroglu

Nasıl katılırım selam

Şenol eroglu

Sipariş vermek istiyorum ne yapmalıyım

Recep erol

Bi arabada ben istiyorum nereden siparis edecez..recep erol

Mikail

Bende arabamı satıp yerli almak istiyorum
Nasıl sipariş verebilirim lütfen yardımcı olurmusunuz
553874*****
Mikail GÜLŞEN

Atilla KARAHAN

1 adet sipariş vermek istiyorum. ön ödeme yapabilirim. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Muttalip CENGİZ

Şimdiden taksitlerini ödemeye başlayabilirim vede bu şekilde 5 babayiğit lere finansman desteği sağlamak isterim,busayı nekadar çok olursa 5 babayiğit lerin finans yükü azalmış olur. Aynı zamanda dünyada hiçbir araçta olmadığı nı bildiğim birsistem üzerinde düşüncem var ve katkıda bulunmak isterim.

Social profiles
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x