Yerli otomobil kaç paradan satılacak? Bakandan açıklamalar

Yerli otomobil kaç paradan satılacak? Bakandan açıklamalar 1

Yerli otomobil ile ilgili hemen her gün yeni bir gelişme oluyor. Bu konunun en büyük muhattabı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yerli otomobil ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yerli otomobil için öncelikle neden elektrikli olması gerektiğine değinen Bakan Işık, açıklamalarında yerli otomobilin fiyatı ile ilgili önemli ipuçları da verdi. Bakan Işık fiyatı ile ilgili sorulara:” Fiyatından ziyade kaliteli bir otomobil olmasını istiyoruz. Misal vermek gerekirse Passat kalitesindeki bir arabayı ondan daha uygun bir fiyata üretmeyi herdefliyoruz Çok düşük bir segment olmayacak, yeni fiyatı öyle çok düşük olacak şeklinde bir beklenti içine girilmemesi gerekiyor. Ama olduğunu söylediğim gibi Passat kalitesindeki bir arabayı ondan daha uygun bir fiyata satışa sunacağız. Şu anda fiyat veremem maliyet hesaplarımızı yapıyoruz. Ama ülkemiz adına en iyisini yapmanın gayreti içinde olduğumuzun herkes tarafında bilinmesini istiyorum. Bildiğiniz üzere Saab markasının da tüm haklarını satın aldık. Çalışmalarımız bu şekilde devam etmektedir” yanıtını verdi.

YERLİ OTOMOBİL NEDEN ELEKTRİKLİ OLACAK?

Bakan Işık: “Fiyatından ziyade kaliteli bir otomobil olmasını istiyoruz. Misal vermek gerekirse Passat kalitesindeki bir arabayı ondan daha uygun bir fiyata üretmeyi herdefliyoruz Çok düşük bir segment olmayacak, yeni fiyatı öyle çok düşük olacak şeklinde bir beklenti içine girilmemesi gerekiyor. Ama olduğunu söylediğim gibi Passat kalitesindeki bir arabayı ondan daha uygun bir fiyata satışa sunacağız. Şu anda fiyat veremem maliyet hesaplarımızı yapıyoruz. Ama ülkemiz adına en iyisini yapmanın gayreti içinde olduğumuzun herkes tarafında bilinmesini istiyorum. Bildiğiniz üzere Saab markasının da tüm haklarını satın aldık. Çalışmalarımız bu şekilde devam etmektedir” diyerek yerli otomobil hakkında son bilgileri basınla paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles