Yerli otomobil için beklenen an geldi!

Yerli otomobil için beklenen an geldi! 1

yerlielektrikliarac

Yıllardır hasretini çektiğimiz yerli otomobil bu ay içerisinde tanıtılacak. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobilçalışmalarına ilişkin, binek modellerin bu ay içinde tanıtılacağını, SUV modelinde ise menzil uzatma kitine ilişkin ek çalışma gerçekleştirildiğını, bu nedenle söz konusu modelin tanıtımının eylülde gerçekleştirileceğini bildirdi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Işık, yerli otomobil çalışmalarında gelinen son noktaya ilişkin bilgi verdi.

Yerli otomobilin 4 tip olacağını daha önce de açıkladığını hatırlatan Işık, binek modellerin bu ay içinde tanıtılacağını, SUV modelinin ise eylül ayına kalacağını kaydetti. Işık, SUV modelin menzil uzatma kitine ilişkin ek çalışma gerçekleştirildiğını, bu nedenle de söz konusu modeli eylülde tanıtacaklarını ifade etti.

Bunların ardından ise 30-40 araçlık filonun hazırlanacağını ve her türlü arazi testinin yapılacağını anlatan Işık, sonrasında ise seri üretime geçileceğini söyleyerek.

3 thoughts on “Yerli otomobil için beklenen an geldi!

  1. Ben Ramazan alakaya. Ilk araci ben alicam. Grur duyuyorum turkiyemle.

  2. yapın be kardeşim bu arabayı herşeyin bi ilki var audi bilf bisikletle başladı.

  3. Yapında devrim gibi müzeye korsunuz bi elli yıl sonra vatandaşa gösterirsiniz soran olursa ford tehtit etti dersiniz fabrikayı kapatırız ford da çalışanlar işsiz kalır dersiniz biz de yapmadık dersiniz hani agustosta prototipi gösterilcekti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles