Yerli otomobil fabrikası inşaatına resmi olarak başlandı!

Yerli otomobil fabrikası inşaatına resmi olarak başlandı! 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından basılan buton ile Türkiye’nin yerli otomobilinin fabrikası için inşaat resmi olarak başlatıldı.

Uzun zamandır gündemi meşgul eden ve Türk halkı tarafından özlemle beklenen Türkiye’nin Otomobili projesinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.

2020 yılının Mayıs-Haziran ayı gibi fabrika temelinin atılması beklenen yerli otomobil, araya pandemi sürecinin girmesine rağmen çok fazla bir aksaklığa uğramadı. Beklendiği aylarda olmasada sadece bir ay sonrasına sarkan yerli otomobilin fabrikasına 2020 temmuz ayında resmi olarak başlanmış oldu.

Yerli otomobilin fabrikası Bursa-Gemlik’de ki askeri alanın yerine yapılıyor.

Daha önce marka lansmanın da 2020 ortasında olacağına dair beklenti mevcuttu ancak korona virüs pandemisi nedeniyle yerli otomobilin marka lansmanı ertelenmiş görünüyor.

Yerli otomobil fabrikası inşaatına resmi olarak başlandı! 2
Yerli otomobil

Özelikle merak edilen konulardan biri Türkiye’nin Otomobilinin marka adının ne olacağı. Beklentiler çok fazla olsa da büyük bir kesim şuan geçici adı olan TOGG olarak kalması yönünde hemfikir. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu olarak açılımı olan TOGG, yerli otomobilin ana markası olarak Türk halkı tarafından benimsenmiş görünüyor.

Yerli otomobilin adı, markası için son karar TOGG yönetimi ve muhtemelen Cumhurbaşkanı Erdoğan imzası ile verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles