Yeni bir dünya aradığımız yerli oyun T.R.O.T.A.N!

Yeni bir dünya aradığımız yerli oyun T.R.O.T.A.N! 1

Mobil oyun sektörünün inanılmaz bir ivme yakaladığı bugünlerde Türk geliştiriciler de boş durmuyor.

Genetic Studios adlı 4 kişilik Türk oyun stüdyosu tarafından geliştirilen oyunlar grafikleri ve kaliteleri ile dikkat çekiyor. Android platformda yayınladıkları ilk oyunları olan The Fear bir korku oyunu. Oyunu buradan indirebilirsiniz. (Ancak 2TL gibi bir ücreti var)

Ekibin üzerinde durdukları ve yakında mağazalarda yayınlayacakları asıl oyun ise T.R.O.T.A.N. Bu oyun da ki amaç, dünyanın artık yaşanılamaz bir hal alması üzerine yeni bir gezegen arayışına giriyoruz ve bu uğurda karşımıza çıkan her türlü zorluğu hem kara hem uzayda yenmeye çalışıyoruz.

Oyunda ki karakterler yabancı ve Türk karışımı harmanlanmış. Sultan, Gazi gibi bizden karakterlerin yanı sıra yabancı karakterler de yer alıyor. Oyun evrensel gerçekleştirildiğı için TROTAN adını ve diğer yabancı isim durumlarını anlayışla karşılamak gerekiyor. TROTAN oyunu Unity oyun motoru ile geliştiriliyor ve yakın zamanda Android platformda yayımlanacak.

Generic Studios’un üzerinde çalıştığı ve yakında çıkartacakları diğer oyunlar ise: Kamikaze: 2. Dünya Savaşı, Çanakkale: Hava Muharabesi. Ayrıca TROTAN oyunu Kickstar destek topluluğunda da yardımlarınızı bekliyor.

T.R.O.T.A.N Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles