Xbox Game Pass Kataloğunu Yeni Nesil Monster Oyuncu Bilgisayarı Modelleriyle Keşfedin!

Xbox Game Pass Kataloğunu Yeni Nesil Monster Oyuncu Bilgisayarı Modelleriyle Keşfedin! 1

Dünyanın dört bir yanındaki oyun meraklılarının nabzını tutmayı bilen Microsoft, içeriğini her geçen ay daha da zenginleştirdiği Xbox Game Pass kütüphanesiyle oyuncuların gündeminde kalmayı başarıyor.

Windows 11 işletim sistemli bilgisayarlarıyla kullanıcılara bir aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği hediye eden Monster Notebook; Abra, Tulpar ve Semruk serisi oyuncu bilgisayarı modelleriyle Game Pass kütüphanesinin derinliklerinde keyifli bir gezintiye çıkabilmenize ortam hazırlıyor. Gelin, kütüphanedeki yeni oyunlardan bazılarına değinelim ve bu oyunları yüksek çözünürlükte deneyimleyebileceğiniz güncel “Canavar”lardan söz edelim.

Ubisoft’un Önemli Oyunları Monster Oyuncu Bilgisayarı Modellerine Konuk Oluyor

Oyunculardan aldığı geri bildirimler çerçevesinde Game Pass kütüphanesini hız kesmeden güçlendirmeye devam eden Microsoft, yine oyuncuların beklentilerini karşılıksız bırakmadı ve Ubisoft ile vardığı anlaşma neticesinde şirketin önemli oyunlarını Game Pass’e taşımaya başladı. Assassin’s Creed Origins, Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, Far Cry 5 derken kısa süre önce, esprili yapısı ve Zelda-vari oynanışıyla oyuncuların gönlünü fetheden Immortals Fenyx Rising de Game Pass’e dâhil edildi.

Karşısında, vaktinizin su gibi akıp geçeceği birbirinden eğlenceli oyunların ortak özelliği, Ubisoft tarafından hazırlanan AnvilNext ve Dunia adlı oyun motorlarıyla geliştiriliyor olmaları. Görsel açıdan fotorealizmin sınırlarında gezinen ve genelde devasa dünyalara sahip olmaları sayesinde çoğu zaman kendi maceranızı yaşamanıza imkân tanıyan oyunların söz konusu motorları, gerçekten güçlü donanım bileşenlerine sahip oyuncu bilgisayarı ile akıcı bir oyun deneyimi yaşatıyor. Özellikle ekran kartı ve işlemciye ciddi anlamda yük bindiren oyunlar, Monster’ın 12. nesil Intel işlemcilerini bulunduran Abra ve Tulpar serisi oyuncu bilgisayarı çeşitleriyle eğlenceli şekilde oynanabiliyor. Yeni nesil Intel işlemcilerdeki Thread Director mekanizmasının Windows 11 tarafından kusursuz biçimde yönetilebilmesiyle oyunların işlemci gereksinimleri rahatça karşılanırken bölüm/bölge geçişlerinde karşılaşılabilen ve stutter olarak isimlendirilen “tekleme”ler hiçbir surette meydana gelmiyor. Bu noktada sizi oyun süreçlerinde memnun edebilecek Monster oyuncu bilgisayarı modellerinden bazılarına değinelim.

Xbox Game Pass Kataloğunu Yeni Nesil Monster Oyuncu Bilgisayarı Modelleriyle Keşfedin! 2

Monster Oyuncu Bilgisayarı Modellerinin Performansı Sizi Şaşkına Çevirecek

Hâlihazırda yeterince güçlü olan Monster Notebook imzalı oyuncu bilgisayarı çeşitleri, elindeki gücü “Big-Bigger” çekirdek yapısına sahip 12. nesil Intel işlemcilerle daha da perçinliyor. Performans ve verimlilik olmak üzere görevleri ve güçlerine göre dizilim gösteren çekirdekler, oyunlarda hayal ettiğiniz performansın gerçeğe dönüşmesini sağlıyor. Doğrudan bilgisayarların merkezî işlemcilerine yük bindiren oyun motorlarını kullanan (birçoğu çevrimiçi çok oyunculu) yapımlar, 12. nesil Intel işlemcili ve NVIDIA GeForce RTX serisi ekran kartlarıyla güçlendirilen Monster Notebook oyuncu bilgisayarı modellerinde en yüksek kare/saniye oranlarında oynanabiliyor.

Monster’ın geliştirdiği Abra serisinin Intel Core i5-12500H ve Intel Core i7-12700H işlemcilerini kullanan üyeleri, geniş kapasiteli sistem belleklerine ek olarak NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Max-P gibi sınıfına göre kaslı ekran kartlarını da beraberinde getiriyor. Full HD (1080p) oyun odaklı olarak yapılandırılan bilgisayarlar, SSD desteği gibi artılarıyla oyun seanslarınızın mükemmel olmasını mümkün kılıyor. Tabii amacınız, daha yüksek çözünürlüklerde, ray tracing gibi gelişmiş görüntü etkilerini de aktif ederek film tadında bir oyun tecrübesi yaşamaksa Monster Notebook’un Tulpar serisi sizi bekliyor. Abra serisinde olduğu gibi Intel Core i7-12700H işlemcilerden gücünü alırken ekran kartı tarafında NVIDIA GeForce RTX 3060 Max-P ve GeForce RTX 3070 Ti Max-P gibi alternatiflerle desteklenen modellerden bazılarını, Abra serisindeki kardeşlerinden ayıran bir fark da DDR5 desteği oluyor. Yeni nesil Intel işlemcilerle gelen DDR5 desteği, oyun ve oyun gibi sistemin genel performansından beslenen uygulamaların daha verimli ve akıcı çalışmasına katkıda bulunuyor.

Eğer siz de oyunlara ayıracağınız bütçenin bir bölümünü “Canavar” gibi oyuncu bilgisayarına ayırıyorsanız ve en güncel donanım konfigürasyonlarına sahip bir laptop ile yola devam etmek istiyorsanız tercinizi Monster’dan yana kullanın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles