WordPress’i yormayan en iyi eklentiler! #1

Wordpress'i yormayan en iyi eklentiler! #1 1

Quick Adsene

WordPress’de ki en iyi Adsense ve diğer reklam kodlarının sitenizde çalışmasını sağlayan eklenti. Popüler olduğu kadar hafif de. Sistemi pek yormadığı için siteye hız anlamında bir olumsuzluğu bulunmuyor. Ortalama %0.50-%1 sistem kullanımı var. Yani bu çok iyi bir rakam.

Easy Responsive Tabs

Kolayca mobil uyumlu sekmeli sayfalar, içerikler oluşturmanızı sağlayan eklenti. Bu da diğerleri gibi sistemi yormuyor. Ortalama %0.50-%1 sistem kullanımı var, ki bu oldukça düşük.

Regenerate Thumbnails

Siteye yüklediğiniz resimlerin küçük varyasyonlarını oluşturarak anasayfa da, içerikler de görünen küçük, orta resimlerin direk büyük halinden değil, kendi oluşturduğu küçük resimlerden çağrılmasını sağlıyor. Yani 1920p boyutunda 3 MB’lık bir resim varsa ana sayfada ve görünen yalnızca onun 600px’lik kısmı ise bu eklenti oluşturduklarından atıyorum 100 kb’lık 600px’e en yakınını orada göseriyor. Böylece site yüklenirken 3MB’lık resim değil 100 kb’lık resim yükleniyor. Bu da sitenin açılma hızını çok büyük derece de etkiliyor. Bu eklentinin sistemi yorma oranı ise yalnızca %1-2 arasında.

Bu konuda WordPress’i yormayan en iyi, hafif eklentiler serisi 1.bölüm yazısını yayınladık. Ara ara yazının devamında en hafif WordPress eklentilerini sıralamaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles