WordPress 4.7 çıktı! İşte yenilikler

WordPress 4.7 çıktı! İşte yenilikler 1
WordPress’in en yeni sürümü 4.7 çıktı. Bir çok düzeltme ve yeniliğin getirildiği güncelleme detayları yazının devamında…

Karşınızda Yirmi Onyedi

Sürükleyici öne çıkan görseller ve video başlıklar barındıran yepyeni bir varsayılan tema ile sitenizi canlandırın.

WordPress 4.7 çıktı! İşte yenilikler 2Yirmi Onyedi kurumsal sitelere odaklanıyor ve bir çok bölüme sahip özelleştirilebilir bir ön sayfa ile beraber geliyor. Bileşenler, dolaşım ve sosyal menüler, logo, özel renkler ve daha fazlasını kullanarak kişiselleştirin. 2017 için yeni varsayılan temamız bir çok dilde, her türlü cihazda ve bir çok kullanıcı için harika çalışıyor.


Sizin siteniz, sizin yolunuz

WordPress 4.7 temanızın ilk kurulumunu yapmanız için, yıkıcı olmayan canlı önizlemeler ve kesintisiz iş süreci ile özelleştiriciye yeni özellikler ekliyor.

Tema Başlangıç ​​İçeriği

Yeni sitenizi özelleştirmek için harekete geçtiğinizde size sağlam bir taban sunmak için bazı temalar başlangıç içeriği ile beraber gelebilirler. Bu kimi zaman kurumsal bilgilerinizi içeren bir bileşeni iyi bir konuma yerleştirmek gibi bir içerik olabileceği gibi kimi zaman da sosyal bağlantılar için örnek bir menü olabilir. Merak etmeyin, siz kayolduğunu söyledip yayımlamadığınız sürece sitenizde yeni hiç bir şey ortaya çıkmayacak.

Video oynatıcı

00:02
00:20

Kısayolları düzenle

Video oynatıcı

00:06
00:07

Canlı önizleme yaparken sitenizin bazı bölümlerinde simgeler görünür olacaklar. Bu kısayollara tıklayarak direkt düzenlemeye başlayabilirsiniz. Başlangıç içeriği ile beraber sitenizi özelleştirmeye başlamak her zamankinden daha hızlı bir hale geldi.

Video başlıkları

Video oynatıcı

00:01
00:10

Bazen büyük atmosferik bir videoyu üst kısım görseli olarak kullanmak sunumunuzu yapmak için gerekli olabilir; devam edin ve Yirmi Onyedi ile bunu deneyin. Videolar için ilhama mı ihtiyacınız mı var? Videolu üst kısma sahip siteleri arayın ve kullanın.

Akıcı menü inşası

WordPress 4.7 çıktı! İşte yenilikler 3Bir çok menü sitenize ait sayfalara bağlantılar veriyor, fakat ya sitenizde henüz hiç sayfa yoksa? Artık özelleştiriciyi terketmenize ve değişikliklerini kaybetmenize gerek kalmadan menü oluştururken yeni sayfalar ekleyebilirsiniz. Özelleştirmelerinizi yayımladığınız zaman oluşturduğunuz sayfalar doldurmanız için sizi bekliyor olacaklar.

Özel CSS

WordPress 4.7 çıktı! İşte yenilikler 4Bazen sitenizi mükemmele ulaştırmak için bir kaç görsel iyileştirme yapmak gerekebilir. WordPress 4.7 özel CSS ekleyip değişikliklerin sitenize nasıl yansıyacağını görebilmenizi sağlıyor. Canlı önizleme sayfayı yenilemenize gerek kalamdan hızlı bir çalışma imkanı sağıyor.


PDF Küçük resim önizlemesi

WordPress 4.7 çıktı! İşte yenilikler 5WordPress 4.7 ile belgeleri yönetmek artık daha kolay. PDF yüklediğinizde belgelerinizi daha kolay ayırt edebilmeniz için küçük resimler oluşturacaktır.

Pano sizin dilinizde

WordPress 4.7 çıktı! İşte yenilikler 6Sitenizin bir dilde yayın yapıyor olması ona içerik sağlayan herkesin yönetim panelinde aynı dili tercih edeceği anlamına gelmiyor. Sitenize daha çok dil ekleyin ve kullanıcı profillerinde kullanıcı dili ayarı ortaya çıkacaktır.


REST API içerik uç noktalarıyla tanışın

WordPress 4.7 yazılar, yorumlar, terimler, kullanıcılar, meta ve ayarlar için REST API uç noktaları ile geliyor.

WordPress 4.7 çıktı! İşte yenilikler 7İçerik uçları WordPress siteniz için temiz, standartlara uygun arayüze sahip, eklentiler, temalar, uygulamalar ve daha fazlası için yeni ve gelişmiş yollar ile makine-okunabilir harici bir erişim sağlar. Geliştirmeye başlamak için hazır mısınız? REST API referanslarına bir göz atın.


Daha fazla geliştirici mutluluğu 😊

Yazı Tipi Şablonları

Tüm yazı tipleri için sayfa şablonu becerisinin açılmasıyla, tema geliştiricileri artık WordPress şablon hiyerarşisi üzerinde daha fazla esnekliğe sahip.

Daha fazla tema API güzellikleri

WordPress 4.7 tema geliştiricileri için yeni işlevler, çengeller ve davranışlar içerir.

Özel Toplu Eylemler

Tablolar listesi ile artık toplu düzenleme ve silme işlemlerinden fazlasını yapabilirsiniz.

WP_Hook

Eylemlerin ve filtrelerin altında yatan kodlar yol boyunca modernize edildi, hatalar düzeltildi ve elden geçirilerek yenilendi.

Ayarlar kayıt API’ı

register_setting() geliştirildi, artık tip, açıklama ve REST API görünürlüğü içeriyor.

Özelleştirme değişiklik kümeleri

Özelleştirici içinde değişiklik kümelerini kaılıcı hale getirebiliyorsunuz, aynı otomatik kayolduğunu söyledilen taslaklar gibi. Bu sayede başlangıç içeriği gibi heyecan verici yeni özellikler de olanaklı hale geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles