WordPress 4.6 güncellemesi çıktı! İşte yenilikler

WordPress 4.6 güncellemesi çıktı! İşte yenilikler 1

WordPress’in yeni güncellemesi stabil olarak genel kullanıma sunuldu.

Bir çok yeniliği içinde başından WordPress 4.6 güncellemesi ile aşağıda yer alan yenilikler sisteme ekleniyor. En dikkat çekici güncellemeler ise anında eklenti kurma ve tema, eklenti güncelleme olarak görünüyor.

İşte WordPress 4.6 güncellemesi ile birlikte gelen yenilikler:

Akıcı güncellemeler

Nerede olduğunuzu kaybetmeyin: tema ve eklentilerinizi güncellerken, yüklerken ve silerken aynı sayfada kalın.

WordPress 4.6 güncellemesi çıktı! İşte yenilikler 2


Doğal yazı tipleri

WordPress yönetim paneli artık zaten sisteminizde var olan yazı tiplerinin avantajını kullanıyor, böylece kullandığınız cihaz ne olursa olsun daha doğal, daha hızlı bir deneyim sizi bekliyor.

WordPress 4.6 güncellemesi çıktı! İşte yenilikler 3


Düzenleyici iyileştirmeleri

WordPress 4.6 güncellemesi çıktı! İşte yenilikler 4

Satır içi bağlantı kontrolörü

Hiç yanlışlıkla http://www.yerliteknoloji.net/wordpress.org bağlantısı verdiniz mi? WordPress bunun olmasını engellemek için otomatik kontroller yapıyor.

WordPress 4.6 güncellemesi çıktı! İşte yenilikler 5

İçerik kurtarma

Siz yazdıkça. WordPress içeriğinizi tarayıcınıza kaydeder. Kayolduğunu söyledilmiş içeriği kurtarmak WordPress 4.6 ile daha da kolaylaştı.


Kaputun altında

Kaynak ipuçları

Kaynak ipuçları hangi kaynakların çekileceği ve önceden işleneceği konusunda tarayıcıya yardım ediyor. WordPress 4.6 stil ve betikleriniz için bunları otomatik olarak ekleyerek sitenizi daha da hızlı bir hale getiriyor.

Güçlü istekler

HTTP API artık Requests kütüphanesini kullanıyor, böylece HTTP standart desteği, büyüküçük harf duyarsız başlık bilgileri ekleme, paralel HTTP istekleri ve uluslararası alan adları destekleniyor.

WP_Term_Query ve WP_Post_Type

sorgu terim bilgileri için yeni WP_Term_Querysınıfı eklendi ve diğer taraftan yenşWP_Post_Type nesnesi yazı tipleri ile etkileşimi daha tahmin edilebilir hale getirdi.

Meta kayıt API

Meta kayıt API tipleri, açıklamaları ve REST API görünürlüğü için genişletildi.

Anında çeviriler

WordPress.org topluluk çevirmenleri tarafından bir eklenti ya da tema çevirisi hazır hale getirildiğinde WordPress en yeni dil paketini otomatik olarak yükleyecektir.

JavaScript kütüphane güncellemeleri

Masonry 3.3.2, imagesLoaded 3.2.0, MediaElement.js 2.22.0, TinyMCE 4.4.1, ve Backbone.js 1.3.3 eklendi.

Ayar doğrulama ve bildirimleri için özelleştirici API

Ayarlar artık API ile doğrulama sabitlerini mecburi kılıyor. Benzer şekilde özelleştirici kontrolleri de artık bildirimleri destekliyor, ki bu sayede artık hata mesajları sessizce kaybolmak yerine görüntüleniyorlar.

Çoklu site, şimdi her zamankinden daha hızlı

Belleğe alınmış ve kapsamlı site sorguları ile ağ yönetim deneyimi iyileştirildi. WP_Site_Queryve WP_Network_Query eklemeleri ile daha az çaba ie daha gelişmiş sorgular oluşturulabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles