Windows 10 web sitelerini başlat menüsüne ekleme!

Windows 10 web sitelerini başlat menüsüne ekleme! 1

Windows 10’da Web Sitelerini Başlat Menüsüne Nasıl Eklersiniz?

Yıl 2016 ve şu anda kullanılan en güncel Windows sürümü Windows 10’dur. Windows 10, kullanıcıları Windows 8 hızıyla, Windows 7 başlat menüsüyle ve kişiselleştirme ayarlarıyla kucaklaştırdığı için çok kullanılan bir sürümdür.

Bu sürümün güncel olması herkesin kullanması anlamına da geliyor. Evet kullanıyoruz ama bazı şeyleri incelerken de araştırmadan edemiyoruz çünkü Windows 10 sayısız özellik barındırıyor. Windows 10’u Windows 10 yapan da budur. Haliyle bazı şeyleri yapamıyoruz. Örneğin web sitelerini başlat menüsüne eklemek gibi. Bilmediğimiz için zormuş gibi geliyor olabilir fakat hiç de zor değildir.

Yapım aşamasına geçmeden önce bilmeniz gereken bazı bilgiler; İnternet’iniz olmadan web sitelerini çalıştıramayacağınız ve bu işlemin tüm Windows serilerinde geçerli olduğudur. Yani biraz daha değişik anlatacağız. Çünkü amacımız hem Windows 10’da hem de tüm Windows sürümlerinde yapabilmek.

Peki Windows 10’da Web Sitelerini Başlat Menüsüne Nasıl Eklersiniz?

İlk paragraftaki bilgileri edindiğimize göre artık rahatça başlayabiliriz. Öncelikle yapmanız gereken bir Windows sahibi olmak ve bir İnternet bağlantısına sahip olmaktır. Bu iki hususa dikkat ediyorsanız ve sizde mevcut ise önünüzde bir engel kalmamış demektir. Yapılışına geçecek olursak da web tarayıcımızı açalım.

Web tarayıcımızı çalıştırdıktan sonra herhangi bir site belirleyelim. Sitemizi belirledikten sonra ctrl+s yani ctrl ve s tuşlarına aynı anda basalım. (Bu işlemleri uygularken seçtiğiniz sitede olun). Daha sonra masaüstünüze kayolduğunu söyledin. Sonrasında ise masa üstüne kaydetmiş olduğunuz web adresin sürükleyerek başlat menüsüne bırakınız. Sonrasında rahat rahat giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles