Windows 10 Sürüm Numaranızı Nasıl Öğrenirsiniz? 2022

Windows 10 Sürüm Numaranızı Nasıl Öğrenirsiniz? 2022 1

Windows 10 Sürüm Numaranızı Nasıl Öğrenirsiniz? İŞTE DETAYLAR…

Windows 10, Microsoft Bilgisayar Üretim firmasının çıkartmış olduğu son bilgisayar işletim sistemidir. Daha önceleri Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerini kullanan Microsoft son olarak 2015 temmuz ayında Windows 10 sistemine geçiş yapmıştır.

Windows 10 çoğu bilgisayar üreticisi tarafından çok fazla şekilde kullanılmış ve hemen hemen her yeni bilgisayar Windows 10 işletim sistemi ile karşımıza çıkmıştır.Windows 10 belirli bir sürüm numarasına göre bilgisayarlara yüklenmektedir.

Bu sürüm numarası sayesinde arızalara online şekilde çözüm verilmeye başlanmış, Driver özelliklerinin bu sistemde kayıtlı olmasından dolayı kolaylıkla driver güncellemesi yapılması gereken sürücüler bulmak ve Driver güncellemelerini yapmak gibi işlemleri çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sürümü öğrenmek isteyen kullanıcılar olabilir.

Arıza durumunda bu numarayı bilgisayar tamircilerinin soracağı için tüm Windows 10 kullanan kişilerin bu numarayı öğrenerek bir yere kaydetmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda bu sürüm sayesinde bilgisayarınıza gelecek olan güncellemelerin tarihini ve gelecek olan güncelleme hakkında özellikleri öğrenebilirsiniz.

Windows 10 Sürüm Numarası

Windows 10 sürüm numaralarını öğrenmek için aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaparken yanlış yaparak bilgisayarınıza zarar verebilirsiniz.

1-) Öncelikle bilgisayarınızın sol alt köşesinde bulunan “Arama” işaretine tıklayarak arama menüsünü açınız.

2-) Daha sonra arama menüsüne “winver” komutunu yazarak pencerenin açılmasını bekliyoruz.

3-) Ekran açıldıktan sonra açılan Windows Hakkında adlı pencerede bulunan kırmızı alanda Windows 10 işletim sistemine ait sürüm numarasını bulabilirsiniz. Böylelikle kısa yoldan Windows 10 Sürüm numaranızı öğrenmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles