Whatsapp’la arama dönemi başladı, arama nasıl yapılır? Peki Operatörler ne yapacak?

Whatsapp'la arama dönemi başladı, arama nasıl yapılır? Peki Operatörler ne yapacak? 1

Uzuuuun süredir beklenen haber geldi. Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma programı Whatsapp ile artık arama yapılabiliyor.

Beklenen yenilik bugün geldi ve Whatsapp telefon arama özelliği kullanıma sunuldu. Whatsapp arama özelliğini kullanabilmek için Whatsapp’ın son güncellemesini yüklemeniz gerekiyor. Doğal olarak arayacağınız kişininde son güncellemeyi alması gerekiyor.

Whatsapp arama özelliği nasıl kullanılır?

Çok basit. Hemen Whatsapp uygulamasının güncellemesi var mı bakın. Eğer varsa son sürüme güncelleyin. Zaten son sürümü kullanıyorsanız Whatsapp’a girin ve kişinizin sohbet ekranında iken üst bölümde ki telefon simgesine tıklayın. Eğer Whatsapp ile aramak istediğiniz kişi güncel sürümü kullanıyorsa arayabilirsiniz. Ancak eski bir sürümde ise arayamazsınız, onunda son sürümü yüklemesi gerekir.

Bu harika haber herkes için güzel değil. İsim vermeyelim ama Turkcell, Avea ve Vodafone diye bir ipucu verelim (: Birkaç yıl evvel, sms ile mesajlaşma çılgınlığını bitiren Whatsapp, artık getirdiği yeni arama özelliği ile operatörlerin kabusu olacak. Eğer bir aksilik yaşanmaz ve Whatsapp arama özelliği beklendiği gibi tutarsa, gsm operatörleri tarfilerinde mecburi kampanyalar yapmak zorunda kalacak, buda bizim işimize gelecek (: Teşekkürler Whatsapp!

One thought on “Whatsapp’la arama dönemi başladı, arama nasıl yapılır? Peki Operatörler ne yapacak?

  1. vatsaplailgili bildilere nasıl ulaşlır beni bu konuda bilgiledirin tşk yazışma dökümanını alabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles