WhatsApp’ın pabucunu dama atan yerli uygulama: BiP Messenger!

WhatsApp'ın pabucunu dama atan yerli uygulama: BiP Messenger! 1

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın artık çok ciddi bir rakibi var, hemde Türk yapımı!

Turkcell tarafından bir kaç sene önce yerli WhatsApp olarak geliştirilen ancak pek özellikleri ile WhatsApp önüne geçemeyen ve dolayısıyla tutmayan mesajlaşma uygulaması BiP Messenger, artık yepyeni özellikleri ile WhatsApp’ı geride bırakmış durumda. Öyleki WhatsApp’a gelen en ufak bir güncelleme bile dünyada haber olurken BİP’de o özelliklerin çoğu yerleşik olarak bulunuyor.

BiP Messenger

İşte yerli yapım mesajlaşma uygulaması BiP Messenger’ın özellikleri

-Yazılı olarak mesajlaşma
-Mesajlara ifade ekleme
-Mesajlara titreşim ekleme
-Mesajlara caps ekleme
-Mesajlara karikatür ekleme
-Sesli arama
-Görüntülü arama
-Zaman ayarlı mesaj gönderme

BiP Messenger yigit ozgurBiP Messengerı Kimler kullanabiliyor?

Turkcell tarafından geliştirilen uygulamayı herkes kullanabiliyor. Yani Turkcell, Vodafone, Avea fark etmiyor.

Ayrıca sesli arama ve görüntülü arama hizmeti için ek bir ücret talep edilmiyor. Tamamen internet paketinizden yada Wifi üzerinden erişim sağlanıyor. Uygulamayı ilk kez kullanan Turkcell’lilere ise 1Gb internet hediye ediliyor.

Bütün bu bilgiler ışığında BİP uygulaması gerçekten WhatsApp’ın önüne geçmiş durumda. Yerli mesajlaşma ve sesli, görüntülü görüşme uygulaması BİP’i kullanmak için gereken tek şey, iOS veya Android destekli bir akıllı telefon. Windows Phone telefonlar henüz desteklenmiyor.

Apple kullanıcıları BiP’i indirmek için tıklayın.

Android kullanıcıları BiP’i indirmek için tıklayın.

Unutmadan: bu yazı kesinlikle bir reklam yada tanıtım yazısı değildir. Tamamen, güzide ülkemiz Türkiye’den çıkan her türlü dünya çapında  gelişmeyi size duyurmak, tanıtmak, destek olmak amacındayız.

Bip Messenger’da gerçekten kalite bir uygulama ve desteği hak ediyor.

12 thoughts on “WhatsApp’ın pabucunu dama atan yerli uygulama: BiP Messenger!

 1. bip yerli değil ki bu ülkede o kodu yazabilecek adam yok olsa bile biz yerliiz biz yErLiİz oghe eha eha Diyecek kadar aptal olmaz bipin sunucuları zaten türkiyede bile değil.

 2. peki o kullanılan karikatürler kimin sadece merakımdan soruyorum erdil yaşaroğlu ise ben erdilin çizimlerinin olduğu şeyi kullanmam adam sonuçta reise laf edip duruyor. neyse konu sapmadan cidden merak ediyorum.

 3. Merhaba,Vodafone kullanıcısıyım bip indireceğim lakin yurtdisina ciktigimda ben de bip üzerinden iletisime devam edebiliyor muyum yoksa sadece turkcell müşterilerimi yazisabiliyor.kısacası WhatsApp gibi yurtdışı yurtici operatör farkı gözetilmeksizin kullanabiliyor muyuz?

  1. Whatsapp nasılsa BİP’de öyle hiç bir fark yok. Turkcell’li olmanıza gerek yok, istediğiniz hat ile istediğiniz yerden kullanabilirsiniz. Turkcell’in tek farkı Turkcell’ilere bedava internet v.s. veriyor Turkcell. Onun dışında whatsapa girdiğiniz gibi internet paketiniz yada wifi ile girebilirsiniz. Ayrıca şunu da içten söylüyorum ki yerli malı BİP, amerikan malı whatsapp’dan çok daha iyi. Görüntülü konuşması oldukça akıcı ve ekstra bir çok özelliği var, ancak insanlar whatsapp’tan kurtulup yerli malına bir türlü sahip çıkmıyor…

 4. Ayrıca mesajlaşma ve aramalarda ücretsiz diyor. Bu sadece Turkcelliler için mi geçerli yoksa yine vodafone da geçerli mi?

  1. Mesajlaşma ve aramalar internet üzerinden yapıldığı için Vodafone ve Türk Telekom’da dahil herkes kulllanabiliyor.

 5. Benim bir arkadaşım vardı. O Turkcell kullanıyordu. Her ay internet gönderiyorlarmış ona. Bu vodafone da da mümkün mü?

  1. Tüm hatlarda kullanabilrisiniz tabiki ancak uygulamayı yapan firma Turkcell olduğu için bedava internet sadece Turkcell’liler için geçerli.

 6. Windows phone kullanıcılarına olmayan bir uygulama istesek de destekliyemiyoruz bu tarz uygulamaların her platformda olması lazım whatsappın sevilen yanlarından biri bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles