WhatsApp’da görüntülü arama dönemi resmen başladı!

WhatsApp'da görüntülü arama dönemi resmen başladı! 1

Uzun süredir geliştirme aşamasında olan ve ilk olan Windows tabanlı akıllı telefonlarda kullanılmaya başlanan WhatsApp görüntülü arama özelliği Android içinde kullanıma sunuldu.

Android ile çalışan bir akıllı cihaza sahip olan kişiler WhatsApp uygulamlasını son sürüme güncelleyerek görüntülü arama özelliğini denemeye başlayabilirler. Daha önce gelen sesli arama özelliği yazışma kadar kullanılmasa da insanlar görüntülü arama özelliğinin gelmesini de istiyordu. WhatsApp beklentilere cevap verdi ve beklenen yenilik gelmiş oldu.

BiP Messenger

Aylardır görüntülü ama özelliğinin gelmesinin bekleyen WhatsApp kullanıcıları, Turkcell tarafından yerli olarak geliştirilen BİP uygulamasından ise bihaber (habersiz). Neredeyse bir kaç senedir görüntülü arama özelliği sunanan yerli mesajlaşma programı BİP ile, internet bağlantısını kullanarak rehberinizde ki kişiler ile yüz yüze konuşabiliyorsunuz. Whatsapp gibi anlık mesajlaşabilinen, şfade gönderilebilinen BİP’de ekstra bir çok özellikde mevcut. Örneğin karikatür ve Caps gönderebiliyorsunuz, zaman ayarlı mesaj gönderebiliyorsunuz, yazdığınız mesaja 10 saniye verirseniz, attığınız mesaj 10 saniye sonra otomatikman sohbetten siliniyor.

Bütün bunlara rağmen WhatsApp’ın tekelini kırmak zor. Çünkü insanlar alışkanlıklarından kolay vazgeçemiyor. Şöyle bir geriye dönüp bakıldığında WhatsApp’da çok da eski bir uygulama sayılmaz. Bakalım ilerleyen zamanlarda bambaşka uygulamalar da görebilecek miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles