WhatsApp Mesajları Google Drive’a Nasıl Yedeklenir? 2022

WhatsApp Mesajları Google Drive'a Nasıl Yedeklenir? 2022 1

WhatsApp Google Drive Nasıl Yedeklenir?

Birçok kişinin kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir süredir Google Drive yedekleme seçeneğini kullanıcılarına sunuyor. Google Drive yedekleme seçeneği ile birlikte sohbetleri anında yeni cihazınıza aktarma kolaylığı sağlayan özellik kolay bir kullanım sağlıyor. Dünya da olduğu gibi Türkiyede de en çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp cihaz alanı yeterli olmasa dahi mesajlarınızı yedekleme imkanı sunuyor.

WhatsApp Mesajları Google Drive’a Nasıl Yedeklenir?

İlk olarak WhatsApp uygulamasında yer alan ”Sohbetler” sekmesine geliyorsunuz ve sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklıyorsunuz.

Üç noktaya tıkladıktan sonra açılan sekmeden ”Ayarlar” bölümüne geçmeniz ve arkasından ”Sohbetler ve Aramalar” tıklamanız gerekmektedir. Son olarak ”Sohbet Yedeği” tıklıyorsunuz.

Açılan ”Sohbet Yedeği” sayfasından ”Yedekleme” butonuna tıklayarak Google Drive yedekleme işlemini başlatmış oluyorsunuz.

İşlem sırasında ”Yedeklenme tamamlanamadı. WhatsApp Google Drive’a yedekleme yetkisi vermek için dokunun” sayfası geldiği taktirde izin ver butonuna tıklayarak yedekleme işlemi başlatmanız gerekmektedir.

Yedekleme işlemi sırasında ”Üzerinden Yedekleme” işlemiyle yedeklemenin WİFi ile veya Mobil İnternet Paketiyle yapmak istediğinizi seçebilirsiniz.

WhatsApp Mesajları Google Drive'a Nasıl Yedeklenir? 2022 2

”Google Dreve Üzerine Yedekleme” işlemi ile yedekleme zamanı seçilebilmektedir. Yedekleme zamanı sadece siz istediğinizde yedekleme seçeneği seçilebileceği gibi günlük, haftalık veya aylık seçeneklerde seçilebilmektedir.

Diğer bir özellik olan ”Bir Hesap Seçin” işlemi ise mesajlarınızı birden fazla Google Drive hesabına yedeklemenize izin vermektedir. Bu işlemle birlikte Google Drive hesaplarınızın tamamına WhatsApp mesajlarınızın tamamını yedekleyebilirsiniz.

Böylece işlem tamamlanmış olacak.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x