Türkiye’yi ileriye taşıyacak nanoteknoloji araştırma merkezi kuruluyor!

Türkiye'yi ileriye taşıyacak nanoteknoloji araştırma merkezi kuruluyor! 1

Türkiyemizin teknoloji ihracatına ufaktan başlaması ile hedefler büyüdü. Artık ileri teknolojinin bel kemiği olan ve nano teknoloji olarak adlandırılan bilime ağırlık verilmeye başlanıyor.

AA’nın haberine göre Hacettepe Teknokent ve Ankara Kalkınma Ajansı, Nanoteknoloji Araştırma Merkezi kurulması için ilk adımı attı.

Hacettepe Teknokent’ten yapılan açıklamaya göre, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ve Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız, Nanoteknoloji Araştırma Merkezi’nin kurulması amacıyla fizibilite çalışmasının yapılması projesini imzaladı.

Proje ile nanoteknoloji alanında çalışan akademisyenler, üniversitelerin nanoteknoloji bölümünde eğitimini sürdüren yüksek lisans ve doktora programları için aday olabilecek öğrenciler belirlenecek. Bakalım bu gelişmeler ülkemizin teknoloji konusunda ki atılımlarına katkı sağlayabilecek mi…

One thought on “Türkiye’yi ileriye taşıyacak nanoteknoloji araştırma merkezi kuruluyor!

  1. Turkiyenin yolu acik bundan sonra kimse tutamaz emegi gecenlerin omru uzun bahti acik olsun 80 milyonun goz bebekleri sagol var olun turkiye sizinle gurur duyuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles