Türkiye’nin ilk “otomotiv test merkezi” açılıyor!

Türkiye'nin ilk "otomotiv test merkezi" açılıyor! 1

Yerli otomobil çalışmalarında vitesi 5’e takan Türkiye, otomobil alanında da yeniliklere devam ediyor.

Kendi yerli otomobilini üretmeye başlayan Türkiye, bu konuda ne kadar ısrarcı olduğunu son bir kaç yıldır herkese gösteriyor. Bununla da yetinmeyip yerli otomobil konusuna destek olacak, dışa bağımlılığı azaltacak diğer otomobil işlemlerini de kararlılıkla sürdürüyor.

Bu kapsamda bir açıklama yapan BURSA AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Adnan Kamıl “İnşallah Mart ayının sonlarına doğru Türkiye için prestij proje olan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nın bizzat takip ettiği Otomotiv Test Merkezi’nin temeli Yenişehir’de atılacaktır. Bu milli projemiz, ülkemiz için çok önemlidir” dedi.

Başkan Kamıl, “Bu önemli projemiz ile artık Avrupa ve Dünya ülkelerine olan bağımlılığımız ortadan kalkacak. Artık diğer ülkeler bize gelecekler. Otomotiv Test Merkezi, Yenişehir’imiz için de büyük önem arz ediyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, milli projemizin ilçemize, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” olduğunu söyledi.

Bu proje ile birlikte Türkiye kendi otomobilini kendi otomobil test merkezinde isteiği gibi test etme şansını yakalayacak ve diğer ülkelere de hizmet ederek ekonomiye katkı sağlamış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles