Türkiye’de üretilen otomobillere bir yenisi daha katıldı!

Türkiye'de üretilen otomobillere bir yenisi daha katıldı! 1

Yerli otomobili heyecanla bekleyen Türkiye’de otomobil alanında önemli gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’de üretilen yabancı markalı ancak popüler otomobillerin sayısı hızla artıyor. Yani Türkiye’de üretilip dünyaya ihraç ediliyor.

Ahaber’in makalesine göre; Türkiye binek otomobil pazarında yüzde 59 gibi oldukça yüksek pazar payına sahip sedan segmentinde rekabet, yerli modellerle vites büyütecek. Türkiye’de üretilen Toyota Corolla ile Fiat Egea’dan sonra Honda Civic ve Renault Megane da “yerli sedan” rekabetine katıldı. Honda’nın Şekerpınar tesislerinde üretilen yeni Ciciv Sedan, ilk kez Paris Otomobil Fuarı’nda vitrine çıktıktan sonra 8 Ekim’deTürkiye’de satışa sunuldu. 10’uncu nesil Civic Sedan’ın satış fiyatı 75 bin 740 TL’den başlıyor.

Oyak Renault Bursa tesislerinde üretilen Megane Sedan ise Türkiye’de yollara çıkmaya hazırlanıyor. 12 Ekim’den itibaren satışa sunulacak olan Megan Sedan 62 bin 600 TL’den başlayan fiyat etiketine sahip. Joy, Touch ve Icon ekipman seviyesiyle tercih edilebilen Megane Sedan’da, iki benzinli, dört dizel olmak üzere altı farklı motor bulunuyor. 4.63 m uzunluğa ve 1.81 genişliğe sahip otomobil 2.71 m’lik rekor dingil mesafesiyle dikkat çekiyor. Yolcularına geniş bir iç mekan sunan otomobilin en etkileyici özelliklerinden biri de, 550 dm3 ile segmentindeki en geniş hacme sahip bagajı. Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, yeni Megane Sedan ile markanın C segmentindeki ürün yelpazesinin tamamlandığını söyleyerek. Megane Sedan’ın segmentinde çıtayı yükselttiğini ifade eden Çağdaş, iddialı konuştu: “Efsaneleşen Megane Sedan, yeniden Türkiye pazarında yerini alıyor. Yenilenen göz alıcı tasarımının yanı sıra bir üst segmentten aldığı özellikleri ile rakipleri arasında öne çıkmaya hazırlanıyor.”

BURSADA ÜRETİLECEK!

Renaultn’un Türkiye’de en çok ürettiği ve sattığı sedan model olan Megan Sedan, 7 yıl aradan sonra Oyak Renault Bursa fabrikasına geri döndü. Bursa 200 milyon euro yatırımla, Megane Sedan’ın dünyadaki tek üretim merkezi oldu. Modelin ömrü boyunca senelik 90 bin adetten toplam 500 bin adet üretilmesi planlanıyor. Üretimin yüzde 80’i ise ihraç edilecek..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles