Turkcell’den girişimciye karşılıksız destek!

Turkcell'den girişimciye karşılıksız destek! 1

wpid-wp-1447236944125.jpg

Büyük hayalleri, küçük bütçeleri olan girişimci firmalere maddi ve manevi destek Turkcell’den geldi. Turkcell Partner Adaylığı Programı ile sermayesi yaratıcılık ve yenilikçilik olan erken aşamadaki girişimler, Turkcell’in sunduğu imkanlardan karşılıksız yararlanabiliyorlar.

“Startup” olarak da adlandırılan girişimci firmalerin sayısının son dönemde büyük oranda arttığını ve destek sıkıntısı yaşadıklarını gören Turkcell, yeni bir program üretti. Turkcell Partner Adaylığı Programı sayesinde erken aşamadaki girişimler, Turkcell’in sunduğu girişim koçluğu, mentorluk, teknik altyapı ve finansman desteği gibi imkanlardan faydalanabiliyor.

Girişimcilerden hiçbir karşılık beklenmiyor

Bir nevi melek yatırımcılık yaparak girişimlerin sahip oldukları potansiyeli ortaya çıkaran Turkcell, 3–12 aylık süreçte sunduğu bu önemli destek için başvuran girişimcilerden hiçbir karşılık beklemiyor. Program kapsamında bu süreç içerisinde gelişim göstererek Turkcell ile partner olma yeterliliği elde eden girişimciler, Turkcell Partner Network ekosistemine kabul ediliyorlar. Bu iş birliği sayesinde sistemde yer alan kişi ve kurumlar, kendi ürün ve servislerini mobilize ederek Turkcell’in bireysel ve kurumsal müşterilerine ulaştırabiliyor. Turkcell ile yola çıkan iş ortakları yollarına farklı sektörlerden pek çok farklı firmale çalışarak devam etme şansını yakalayabiliyorlar. Aday girişimciler, partner olamazlarsa da hiçbir şey kaybetmiyorlar. Çünkü Turkcell sağladığı desteği geri talep etmiyor, onlara hibe ediyor.

Sektörlerin yeni yıldızları Turkcell’le doğacak

Sermayesi yaratıcılık ve yenilikçilik olan erken aşamadaki teknoloji girişimleri, gerekli imkanlara sahip oldukları takdirde kendi yıldızlarını yaratabiliyorlar. Bu potansiyelin desteklenmesi gerektiğini düşünen Turkcell, başta telekomünikasyon ve iletişim, M2M/ IoT, bulut tabanlı çözümler, mobil ödeme, medya ve eğlence, topluluk oluşturma ve yönetme modelleri olmak üzere ürünlerini müşterileriyle buluşturmuş pek çok girişimin başvurusunu bekliyor. Turkcell’in sunduğu destek ve imkanlardan yararlanmak isteyen firmaler turkcellpartner.com üzerinden 9 Aralık tarihine kadar online başvuru yapılabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles