Türk yapımı savaş oyunu Ottomania!

Türk yapımı savaş oyunu Ottomania! 1

Son zamanların mobil oyun trendlerinden kule defans oyunlarına, Türk yapımı Osmanlı temalı Ottomania oyunu da dahil oldu.

Ottomania uygulamasında Osman Bey, Fatih Sultan Mehmet ve Kanuni Sultan Süleyman önderliğinde savaş yapıyorsunuz. Gülleci, Hezarfen, Yeniçeri, Battal Gazi gibi Tarihimizde sembol olan kahramanlarla bir kez daha kıtaları fethetmeniz gerekiyor. İlk bölümü Anadolu’da başlayacak olan maceranın ikinci bölüm ise Balkan topraklarında geçecek. Oyunun amacı Osmanlı ordularının kumandanı olmak ve kazanılacak zaferlere kendi ismini yazdırmak.

Tamamı Türk yapımı olan Ottomania oyunu App Store’da yayın hayatına girdi. Bu oyun iOS platformunda Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle beğeninize sunuldu. Arctic Camel Games çatısı altında üretilen uygulama 6 ay gibi bir sürede 6 kişilik uzman ekibi tarafından geliştirildi. İsmail Özkan ve AGMlab firmai bu oyunun yapımcıları.

App Store’da 1 dolara satılan uygulama sürekli kendini geliştiriyor ve küresel platformda bilinen bir uygulama halini almaya çalışıyor. Rusya dil desteğinin geleceğini söyleyen yapımcılar Android platformunda da uygulamayı yayın hayatına geçirdiler. Türk mobil endüstrisinde önemli bir başarıyı yakalayan uygulama yapımcılarını tebrik ediyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles