Türk yapımı bilgisayar oyunu Zula dünyaya açılıyor!

Türk yapımı bilgisayar oyunu Zula dünyaya açılıyor! 1

Türkiye’nin yerli oyunu Zula’nın Facebook hesabından yapılan açıklamada, oyunun ilk olarak Brezilya’da oyun piyasasına sunulacağı açıklandı.

Lokum Games adlı Türk oyun stüdyosu tarafından geliştirilen Türk yapımı  bilgisayar (PC) oyunu Zula Türkiye’deki başarısını yurtdışına da taşımaya hazırlanıyor. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Türkiye’de geliştirilen ilk ve tek MMOFPS oyunu Zula, sizlerin desteğiyle dünya pazarında ülkemizi temsil edecek. İlk olarak Brezilya’da Playspot firmai tarafından yayınlanacak olan Zula, bir çok ülkenin de dikkatini çekmeye başardı.

Bugüne kadar yabancı FPS oyunları oynadık. Şimdi ise hem kendi oyunumuzu oynamanın hem de oyunumuzu yabancı ülkelere ihraç etmenin gururunu birlikte yaşıyoruz. Zula’nın yabancı ülkelerde yayınlanması ile yurt dışına harcadığımız dövizin bir bölümünü de ülkemize geri getirmiş olacağız. Bu sayede oyun sektörü gelişecek, yerli programcılar ve tasarımcılar için yeni iş imkanları da oluşmuş olacak.

zula

Çıktığımız bu zorlu yolda bizlere desteklerini esirgemeyen oyuncularımıza teşekkür ederiz. Bu güzel haberi kutlamak adına 3 aydır en az bir kez oyuna girmiş olan tüm Zula hesaplarına 5000 Zula Altını yüklendiğini memnuniyetle duyuruyoruz.”

Türk yapımı bir bilgisayar oyunun bu denli başarılı işlere imza atması özellikle Türkiyede pek gelişmeyen oyun sektörünün solgun yüzünü bir nebzede olsun canlandıracaktır. Son dönemlerde artan yerli mobil oyunlar kadar destek görmeyen pc, playstation gibi platformlar halen dünyada büyük oyuncu kitlesi bulunan kulvarlar. Ülkemizden de bu platformlara oyunların yapılması ve dünya çapında tanınır hale gelmesi bu uğurda ki en büyük temennimiz.

One thought on “Türk yapımı bilgisayar oyunu Zula dünyaya açılıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles