Türk kahvesi kapsüle giriyor! Peki ama oda ne?

Türk kahvesi kapsüle giriyor! Peki ama oda ne? 1

Türkiye denilince akla ilk gelen unsurlardan biri olan Türk kahvesi, bu gelişme ile ününe ün katmak için tüm dünyada yaygınlaşacak.

Ünlü Türk markası Arçelik, Türk kahvesini kapsüle sokmak ve o kapsülü içime hazırlayacak bir cihazın üretimine yönelik Ar-Ge projesi üzerinde çalışıyor. Çalışmaları gizli tutulan proje, ürünü ticari hale getirecek şekilde başarıya ulaşırsa, Türk kahvesi de espresso, americano ve macchito gibi hızlı hazırlanacak kapsüllerde satılacak. Şirket genel kullanımda olduğu gibi sade, orta ve şekerli çeşitlerle köpük üzerinde çalışıyor.

Peki Türk kahvesi kapsüle girerse ne olacak?

Türk kahvesi kapsüle girmesiyle dünya pazarlarında kendine yer bulma şansını ciddi biçimde artıracak. Kahvenin ayarının standartlaşması ve hazırlanışının pratik bir hale gelmesi makine kahvesine alışan Avrupa ve Amerika pazarlarında tanıtımı kolaylaştıracak. Türk kahvesinin cezvede ve diğer çeşitlere göre daha uzun bir sürede hazırlanması onu egzotik bir kategoriye sokuyor. Ayrıca sertlik ayarının hazırlayana göre değişmesi Türkiye’de bile sıkça şikâyet konusu olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles