Türk Hava Yolları yerli simatör siparişi verdi!

Türk Hava Yolları yerli simatör siparişi verdi! 1

Türk Hava Yolları, bünyesinde ki uçak eğitimlerini yerli simülatör ile vermek için düğmeye bastı.

Geliştirdiği yerli çözümlerle Türkiye’nin en önemli yerli teknoloji üretim firmalerinden biri olan Havelsan, Türk Hava Yolları’nın da eğitim ihtiyacını karşılayacak olan simülatörleri temin edecek. Özellikle THY filosunda yer alan Boeing 737 Next Generation adlı popüler uçağın simlatörünü yaparak, dünyada bu işi yapan sayılı firmalardan biri olacak. Ayrıca ürettiği yerli simülatörleri yurtdışına da ithal etmeye başlayan Havelsan, ekonimik bağımsızlığın ve parasal katkının da açılmasında önemli rol üstlenecek.

Havelsan daha önce de, Türk Hava Kuvvetleri için KT-1T, T-38M, F-16, F-4E 2020, CN235 gibi uçaklarla S-70, AS532, AW139 kod adlı helikopterleride simülatörlerini yerli olarak geliştirmişti.

Havelsan kimdir? (wiki)

Havelsan A.Ş. (adının açılımı: Hava Elektronik Sanayii), 1982 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Yazılım Mühendisliği alanındaki ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile kurulmuş olan bir firmatir. 1985 yılından itibaren firma yabancı ortaklarından ayrılarak %98’i Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na ait olan bir kuruluş haline gelmiştir. Şirket merkezi Ankara’da olmakla birlikte birçok farklı ilde ve yurtdışında ofisleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles