Matrix 4 geldi! The Matrix Resurrections Oyuncuları ve Vizyon Tarihi 2022

Matrix 4 geldi! The Matrix Resurrections Oyuncuları ve Vizyon Tarihi 2022 1

Geçtiğimiz günlerde resmen açıklanan The Matrix 4 filmi için geri sayım başladı. Yeni serinin adı

The Matrix Resurrections

The Matrix 4’ün resmen sinemada tekrar boy göstereceği açıklandı. The Matrix 4’ün konusunun yani senaryosunun ne olduğu net belli değil ancak Neo’nun gençliğine dönülmesi bekleniyor. Film gizli bir şekilde ilerlesede filmin vizyon tarihi ve birçok oyuncusu ise pek gizli bir bilgi değil.

Matrix 4 yani The Matrix Resurrections hızlı ve gizli bir şekilde ilerliyor, çekimleri başlayan filmin Mayıs 2021’de vizyona girmesi bekleniyordu. Ancak pandemi sebebi ile 22 Aralık 2021’e ertelendi. Başka bir değişiklik olmazsa bu tarihte vizyonda olması bekleniyor.

İşte The Matrix Resurrections Oyuncuları

Burdan sonrası ilk üç Matrix filmi için SPOILER olacak!

Keanu Reeves as Neo in The Matrix

Keanu Reeves

İlk 3 filmin tartışmasız yıldızı, servilen oyuncu Matrix 4’de de Neo olarak parlayacak! Onun için pek bir şey söylemeye gerek yok sanırım…

Carrie-Anne Moss as Trinity in The Matrix

Carrie-Anne Moss

Önceki filmlerde yer alan ve sevilen bir karakter olan Trinity rolünü bu filmde de Moss canlandıracak. Filme ayrı bir hava katacağı kesin…

Jade Pinkett Smith as Niobe in The Matrix Revolutions

Jada Pinkett Smith

Neo ve Trinity’den farklı olarak, isyancılar arasında en yetenekli pilotlardan biri olan Niobe, Morpheus’u Sentinels’den Sion’u terk ederken gördüğü Matrix Devrimlerinin sonunda hala yaşıyordu . Ancak bu karakter % 100 henüz onaylanmadı

Yahya Abdul-Mateen II in Aquaman

Yahya Abdul-Mateen II

Şimdi The Matrix serisine yeni giren bireylerin ilkine geliyoruz. Yahya Abdul-Mateen, The Greatest Showman, Aquaman ve US’deki gösterilerle ön plana çıktı ve aynı zamanda HBO’nun Bekçileri’nde ana oyunculardan biri idi. Bununla birlikte, Abdul-Mateen’in daha önce Laurence Fishburne tarafından işgal edilen rol olan Morpheus’un daha genç bir versiyonunu oynayabileceğine dair spekülasyonlar var, henüz onaylanmadı.

Neil Patrick Harris in How I Met Your Mother

Neil Patrick Harris

Onu Doogie Howser, M.D., Annenizle nasıl tanıştım ve bir talihsiz olay gibi TV şovlarından tanıyorsunuz ve aynı zamanda Starship Troopers ve çeşitli animasyonlu DC Comics uyarlamaları gibi tür kurgularına katkıda bulundu. Şimdi Neil Patrick Harris, Matrix 4’e geliyor ve filmde bir kahraman mı yoksa antagonist mi oynadığını görmek ilginç olacak.

Jessica Henwick in Iron Fist

Jessica Henwick

Öyleyse tartışmalı olarak en iyi Iron Fist’te Colleen Wing oynamasıyla tanınan ve başrollerden biri için gözlenen Jessica Henwick var. Aktris ayrıca Star Wars: The Force Awakens ve yaklaşan Godzilla ile Kong’da da rol aldı. The Matrix 4’de olması bekleniyor
Jonathan Groff in Mindhunter

Jonathan Groff

Jonathan Groff’u Broadway sahnesinde veya Glee ve Mindhunter gibi TV şovlarında görmediyseniz, muhtemelen en azından Frozen  filmlerde, şortlarda ve daha fazlasında Kristoff olarak duymuşsunuzdur. Şimdi Groff, Matrix 4 ile bilimkurguya atlıyor ve tıpkı diğer yeni gelenler gibi, rolü hakkında hiçbir ayrıntı verilmedi.

Toby Onwumere in Sense8

Toby Onwumere

Daha önce Sense8’de Lana Wachowski ile çalışmış olan Toby Onwumere, The Matrix 4 aracılığıyla onunla tekrar çalışma fırsatı elde ediyor.
Onwumere, Netflix serisinin Noel özel ve ikinci sezonunda Capheus olarak ortaya çıktı ve Aml Ameen rolünü üstlendi. Aktör ayrıca Fox serisi Empire’da Kai olarak tekrarladı. Ve evet, henüz kimin oynadığını bilmiyoruz
Max Riemelt in Sense8

Max Riemelt

Matrix 4’te yer alan bir diğer Sense8 yıldızı, Netflix şovunda Wolfgang Bogdanow’u oynayan ve sosyal medya hesaplarında Lana Wachowski ile yeniden takımlaştığını açıklayan Max Riemelt Sense8 dışında, Riemelt’in oyunculuk çalışmalarının çoğunluğu Alman yapımlarındaydı. Bu yüzden Matrix 4’ün onun için en büyük Amerikan projesi olması, kendisi içinde büyük bir heyecan olmalı. Rolü bilinmiyor.
Eréndira Ibarra in Sense8

Eréndira Ibarra

Bu bir Sense8 ile iş birliğini ortaya çıkıyor! Eréndira Ibarra, Netflix dizisinde Daniela Velázquez’i canlandırdı ve oynadığı filmler arasında çok sayıda İspanyolca yapımına sahipken, Matrix 4 ile daha fazla dünya izleyicinin onu tanıma fırsatı sağlayacak. Bundan sonra ne diyeceğiz? Bu doğru, Ibarra’nın kim oynayacağı hakkında hiçbir şey açıklanmadı.

Andrew Caldwell in iZombie

Andrew Caldwell

Andrew Caldwell, Transformers, All About Steve ve Haunt gibi filmlerde rol alırken, oyunculuk çalışmalarının çoğu TV’de.

Yıllar boyunca sayısız Nickelodeon ve Disney Channel şovuna katıldı ve iZombie hayranları onu Sezon 3’te tekrarlayan Harley Johns olarak tanıyacaklar.

Matrix 4’ün üzerinde parlaması için büyük bir platform olacağını söylemeye gerek yok ve belki de kariyeri devam ederken daha fazla film çalışması yapmasına yol açacaktır.

The Matrix Resurrections Oyuncuları

Keanu Reeves Keanu Reeves Neo
Christina Ricci Christina Ricci
Jessica Henwick Jessica Henwick
Priyanka Chopra Jonas Priyanka Chopra Jonas (as Priyanka Chopra)
Carrie-Anne Moss Carrie-Anne Moss Trinity
Jonathan Groff Jonathan Groff
Ellen Hollman Ellen Hollman
Neil Patrick Harris Neil Patrick Harris
Jada Pinkett Smith Jada Pinkett Smith Niobe
Yahya Abdul-Mateen II Yahya Abdul-Mateen II
Daniel Bernhardt Daniel Bernhardt Agent Johnson
Max Riemelt Max Riemelt
Brian J. Smith Brian J. Smith
Lambert Wilson Lambert Wilson Merovingian
Telma Hopkins Telma Hopkins
Eréndira Ibarra Eréndira Ibarra
Andrew Lewis Caldwell Andrew Lewis Caldwell (as Andrew Caldwell)
Chris Reid Chris Reid (as Chris Sean Reid)
Toby Onwumere Toby Onwumere
Ian Pirie Ian Pirie Lieutenant
Etienne Vick Etienne Vick Business Entity
James D. Weston II James D. Weston II Military / SWAT
Andrew Koponen Andrew Koponen Businessman
Mel Powell Mel Powell SWAT
Thomas Dalby Thomas Dalby SWAT Officer
John Lobato John Lobato FBI Agent
Matrix 4 ile ilgili daha fazla güncelleme için Yerliteknoloji’yi kontrol etmeye devam edin

The Matrix Resurrections Konusu

Garip anılarla boğuşan Neo’nun hayatı, kendini yeniden Matrix’in içinde bulduğunda beklenmedik bir dönüş alır. Yeni film orijinal serinin yıldızları Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’u ikonik rolleri Neo ve Trinity olarak tekrar bir araya getiriyor.

The Matrix Resurrections Vizyon Tarihi

The Matrix Resurrections ülkemizde 24 Aralıkda sinemada ve HBO platformunda vizyonda olacak.

The Matrix Resurrections Fragmanı

 

One thought on “Matrix 4 geldi! The Matrix Resurrections Oyuncuları ve Vizyon Tarihi 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles