Tenekur Online! Yerli yapım RPG oyunu

Tenekur Online! Yerli yapım RPG oyunu 1

Türkler, oyun yapımına bütün hızıyla devam ediyor. Sırada ki oyun: Tenekur Online!

Türk oyun sektörünün bel kemiği konumunda ki bağımsız oyun geliştiricilerinden biri olan Carnaval Game adlı grup, kar amacı gütmeden oyun geliştiriyorlar. Şu an daki ana projeleri de: Tenekur Online!

Tenekur Online, çevrimiçi oynanan strateji tabanlı, biraz mistik bir Rol Yapma oyunu. Oyun şu anda Steam Greenlight‘ta desteklerinizi bekliyor. Tenekur Online PC platformu için çıkacak. Henüz geliştirme aşamasında olan yerli oyunun çıkış tarihi bilinmiyor.

Oyunun yapımcısı Carnaval Game, Tenekur‘u şöyle anlatıyor: “Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki , biz bağımsız geliştiricilerden oluşan herhangi bir gelir kaygısı taşımayan küçük bir gurubuz. Tenekur ‘u tasarlamamızın sebebi günümüz oyunlarında bulamadığımız özellik : “oyuncunun yeteri kadar özgür olamaması”. Tenekur Online kendine ait zaman çerçevesi içerisinde realizmin ve birazda fantastik ögelerin kaynaşmasıyla oluşan bir olgudur. Bu süreçte oyuncular, belirli bir hikayeye bağlı kalmadan oyun gidişatını kendi kararlarıyla değiştirmekle kalmayacak tarihi de kendileri yazacaklar. Tenekur Online; hastalanma , yaşlanma, vücut gelişimi, ana ihtiyaçların giderilmesi gibi dinamik özellikler ile sizleri bekliyor. Keşfedin, savaşın, fethedin, inşaa edin…”

Tenekur Online 2

Tenekur Online Özellikleri

-Oyun dünyası ve insanlar ile en üst seviyede etkileşim
-Sesli konuşma
-Kendi yapınızı ve dünyanızı meydana getirme
-Keşif
-Keşiflere bağlı olarak farklı hikâyeler
-Büyük bir meslek sistemi ve dinamik oyun dünyası
-Dinamik ticaret sistemi
-Dinamik oyuncu karakteri (yaşlanma, açlık, nefes, terleme v.s.)
-Dinamik hava,
-Özgürlük (Suikastçi, eşkiya, koruyucu ve ya kral olabilirsiniz)
-Fizik tabanlı savaş sistemi
-Rütbeler
-Değişik bir itibar sistemi

Tenekur Online Harita Test Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles