Teknosa Preo P1 incelemesi, işte artı ve eksi yönleri!

Teknosa Preo P1 incelemesi, işte artı ve eksi yönleri! 1

Türkiye’nin en büyük teknoloji mağazalarından biri olan Teknosa, akıllı telefon işine girdi. İlk telefonları Preo P1’i tanıttılar.

Teknosa’nın ilk telefonu Preo P1 orta seviye donanıma sahip bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. 1GB ram, 8GB dahili hafıza düşük bir donanım özelliği olsa da, 13MP arka kamera, HD ekran, 2.400 mAh’lık batarya durumu az da olsa kurtarıyor.

İşte Teknosa Preo P1’in tam donanım özellikleri

-Android 4.4.4 Kitkat işletim sistemi

-5 inc 1280×720 çözünürlüğünde HD ekran

-1.2 GHz hızında 4 çekirdekli işlemci

-64 bit Snapdragon 410 yonga seti

-Adreno 306 grafik işlemcsi

-13MP arka 5MP ön kamera

-2.400 mAh çıkarılamayan batarya

-32GB’ta kadar arttırılabilir hafıza

-4G destekli

-749 TL’den satılıyor

Teknosa Preo P1 Artıları (Fiyatına göre)

13MP kamera: bu fiyat aralığında ki telefon için ideal.

5MP ön kamera: bu fiyat aralığında gayet yeterli.

2400mAh batarya: işlemci, ekran oranına göre 1 ila 1.5 gün kullanım ömrü sunacaktır.

4G desteği: bu önemli bir destek ancak Türkiyede 4G’nin belirsizliği de sürüyor.

Teknosa Preo P1 Eksileri (Fiyatına göre)

1GB ram: bu fiyat aralığında 2GB ram’li bir çok telefon bulunuyor.

8GB hafıza: en azından bir 16GB olsa daha fazla dikkat çekebilirdi.

Android 4.4.4 işletim sistemi: artık bütün alt seviye telefonlar bile Android 5 Lollipop ile gelmeye başladı. Bu Teknosa telefonu için büyük bir eksi.

Biz telefonun fiyatına göre artıları/eksilerini ortaya koyduk. Genel anlamda kısa yorumlayacak olursak: Teknosa Preo P1 akıllı cep telefonu fiyatını pek de hak eden bir ürün gibi durmuyor. Çünkü yukarı da saydığımız eksiler kısmında yer alan ve telefonların performansını en çok etkileyen 2 önemli unsur var: 1GB ram ve 8GB dahili hafıza. Bu donanım ışığında telefonun fiyatı 600 .00 TL civarında seyredebilirdi diye düşünüyorum.

Telefonun fiyatı 749.00 TL ve Teknosa satış mağazalarından piyasaya sunuldu. Ayrıca telefon ile beraber Teknosa Preo Pwatch akıllı saati’de tanıtıldı ve satışa sunuldu.

Teknosa Pwatch

Teknosa, giyilebilir teknolojilere hızlı bir giriş yapıyor ve kolunuzda şık bir bileklik gibi durmasına rağmen tüm hayatınızı takibe alan ve sağlıklı yaşamak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip Teknosa Preo Pwatch’ı karşımıza çıkarıyor. Attığınız her adım akıllı ve sağlıklı olacak!

Sağlığınızı OLED ekranda takip edin
Teknosa Preo Pwatch akıllı saati kolunuza taktığınız zaman, yıllardır sizi tanıyan bir arkadaşınıza kavuşmuş gibi hissedeceksiniz. OLED ekranında ihtiyacınız olan tüm bilgilere yer veren ve size gereken uyarıları yapan Pwatch’tan hiçbir zaman ayrılmanıza gerek yok çünkü her koşula karşı dayanıklı olarak tasarlandı. Su geçirmez yapısı, yüzerken veya duştayken bile sağlığınızı takibi elden bırakmıyor.
Dilediğiniz zaman renk değiştirin

Preo Pwatch’ın birbirinden güzel renkleri arasında tek bir tercih yapmak zorunda değilsiniz çünkü dilediğiniz zaman rengini değiştirebileceğiniz bir kayışı bulunuyor. Birden fazla kayış alarak, tarzınıza ve günlük giyimlerinize ayak uydurmasını da sağlayabilirsiniz.

Tüm mobil cihazlarla uyumlu
Preo Pwatch, aldığınız zaman mobil cihazınızın işletim sistemi hiçbir önem taşımıyor çünkü hem Android hem de IOS işletim sistemi ile uyumlu çalışıyor. Kalori takibi, uyku düzeni ve uyku kalitesi gibi sağlığınızla ilgili birçok önemli detayı takip etmenize yarayan Teknosa Preo Pwatch, sözünü dinlemeye değer bir aksesuar!

Bu saatin fiyatı 99.00 TL. Eğer telefon ile birlikte saati de alırsanız 2’sinin toplam fiyatı 799.00 TL oluyor. Yani bileklik 50 TL’ye gelmiş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles