Tarayıcılarda Otomatik Doldurma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Tarayıcılarda Otomatik Doldurma Özelliği Nasıl Kapatılır? 1

Otomatik Doldurma Özelliği Nasıl Kapatılır? Chrome otomatik doldurma bilgileri burada…

İnternet dünyası öyle geniş bir hal aldı ki herhalde İnternet kullanmayan kalmamıştır. Her bilgisayara giren kişiyi de İnternet’te sörf yapabiliyor olarak kabul etmemek gerekir.

Çünkü sadece İnternet’e gidip video izlemek veya haber okumak bilmek anlamına gelmiyor. Bunun en önemli göstergesi kullanıcıların girdiği İnternet sayfalarından çıktıklarında girdikleri yerlerin kayıtlı tutulduğundan haberdar olmamalarıdır.

Kayıtlı tutulan veriler kişilerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Kimse kendinden sonra bilgisayara oturup İnternet’e giren kişilerin neye veya nerelere baktığını bilsin istemez. İnternet dünyası geniş bir dünyadır. Ve çok sayıda tarayıcı ile giriş imkânı bulunmaktadır.

Tarayıcılarda Otomatik Doldurma Özelliği Nasıl Kapatılır? 2
Chrome otomatik doldurma

Örneğin Google Chrome, İnternet Explorer, Mozilla Firefox, Edge, Opera ve daha bir sürü tarayıcı bulunmaktadır. Diyelim ki İnternet explorer’dan sitelere girdiniz ve çıktınız daha sonra tekrar geldiğinizde tarayıcınızda önceki girdiğiniz veriler gelsin istemiyorsanız yani otomatik doldurma özelliği olmasın istiyorsanız bunu kapatma imkânına sahipsiniz.

Chrome Masaüstü Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır?

Tarayıcılarda otomatik doldurma özelliği nasıl kapatılır?

Bunun için yapmanız gereken işlemler basittir. İlk önce İnternet Explorer tarayıcısını açın. Açtıktan sonra ayarlar bölümüne girin ve oradan İnternet seçenekleri seçeneğini seçin.

Gelen pencereden içerik sekmesine gelin ve Otomatik tamamla bölümündeki Ayarlar butonuna tıklayın. Otomatik tamamlama ayarları penceresi açılacaktır. Gelen pencereden değişiklik yapın.

Opera’nın Ücretsiz VPN’si Nasıl Kullanılır?

Değişiklik yapmak için işaretli olan alanların tiklerini kaldırmanız gerekmektedir. Daha sonra tekrar hatırlanmasını isterseniz aynı değişiklikleri sadece seçeneklere tik işaretini koyup uygulamakla geçerli olacaktır. Bunu diğer tarayıcılara da uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles