Tank ve araç koruma sistemi Akkor Pulat çok yakında Afrin’de!

Tank ve araç koruma sistemi Akkor Pulat çok yakında Afrin'de! 1

Geçtiğimiz günlerde müjdesi verilen tank ve zırhlı araç koruma sistemi Akkor Pulat testlerden başarıyla geçti.

ASELSAN ve Tübitak SAGE tarafından geliştirilen Akkor Pulat aktif koruma sisteminin testten başarıyla geçtiği açıklandı. Daha önce S-400 ile aynı mantıkta çalıştığı açıklanan aktif koruma sistemi Akkor Pulat, Afrin’deki Zeytin Dalı Görevi’nde olan tanklara da monte edileceği belirtildi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklama yapan Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, “Akkor Pulat aktif koruma sistemi, atışlı test faaliyetleri başarıyla gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.

Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan tanklara kısa sürede entegre edileceğini belirten Demir, “Sistem bu anlamda dünyada ilk kez muharebe alanında kullanılan aktif koruma sistemi olacak. Bu süreçte yoğun emek sarfeden ASELSAN ve Tübitak SAGE çalışanlarımızı da tebrik ediyorum” olduğunu söyledi.

Savunma Bakanı Canikli müjdelemişti

Geçtiğimiz haftalarda Savunma Bakanı Nurettin Canikli, askeri fabrikalarda 5 kilometre mesafeden kontrol edilebilir bir sistem ürettiklerini açıklamış, tankları füzelerden koruyacak olan PULAT aktif koruma sisteminin de Mart ayında tanklara monte edileceğini belirtmişti.

Kaynak: http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2565420-akkor-pulat-testi-gecti-yakinda-afrinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles