Tablete Whatsapp kurmak işte bu kadar kolay!

Tablete Whatsapp kurmak işte bu kadar kolay! 1

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı Whatsapp, dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android’e yüklenmiyor. Taa ki bu yazıya kadar (:

Whatsapp’ı, Google android play’den indirmek için girdiğinizde “Henüz tabletlere uygun değil” gibi bi ibare ile karşılaşıyoruz. Bunun çözmenin çok kısaca yolunu anlatıyorum.

Unutmadan: bu sadece android için geçerli ve tüm android tabletlerde olması muhtemel. Sim kart yuvası olsun olmasın, farketmez.

UYARILAR

-Whatsapp sadece bir cihazda aynı telefon numarası ile kullanılabilir

-Yani telefondaki numaranızla giriş yaparsanız tablette kullanır ama telefonda kullanamazsınız. Yada tam tersi.

-Geçmiş konuşma listesini göremezsiniz. Geri kalan her şeyi telefondaki gibi kullanırsınız.

-Whatsapp tarafından size gönderilen doğrulama mesajı için 1 sms ücreti (50 kuruş civarı) sizden alınabilir. (Olasılıklar sonuçları doğurur.. .)

GEREKLİ OLANLAR

-Google hesabı

-Whatsapp dosyası

-İnternet

YAPILACAKLAR

1.adım- Telefondaki “Kişiler” rehber listenizi Google Gmail hesabınıza yedekleyin. Zaten gmail hesabınızda, rehberinizdeki kişiler varsa 2.adıma geçin.

2.adım- Tabletinizde şunları yapın: Ayarlar/Güvenlik/Bilinmeyen Kaynaklar buraya gidin ve Bilinmeyen Kaynakları işaretleyin.

3.adım- Whatsapp’ı tablete indirmek için şu adrese tıklayın:http://www.whatsapp.com/android/current/WhatsApp.a…

(Whatsapp resmi sitesinden iner, boyutu: 24 MB)

(Tablettenizden bu yazıya girin ve direk tablete indirin. Bilgisayara indirip oradan tablete atmakla uğraşmayın.)

4.adım- Whatsapp inince ekrana gelen yazıdan “Dosyayı aç” deyin ve yüklemeye başlayın. Ekrana yazı gelmezse, dosyanın indiği yeri bulup oradan yükleyin.

5.adım-Bundan sonrası bildiğiniz Whatsapp kurulumu. Onay için telefon kodunuzu girin, onaylanacak diyecek. Telefona onay mesajı gelecek. Ekrana o kodu girin. Eğer ekranda onay kodu girme yeri gelmezse, süre dolunca ekranda “sizi arayalım, duyduğunuz kodu söyleyin gibi” bişey diyecek, onu yapın. Korkmayın arayan sadece ses kaydı, kodu tekrar edip duruyor (:

Böylece Whatsapp, sim kartlı/sim kartsız android tabletimize kurulmuş oldu. Hayırlı olsun (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles