Soygun Önleyici Sistem! Bir Türk Geliştirdi!

Soygun Önleyici Sistem! Bir Türk Geliştirdi! 1

Abdurrahim Suçin adın ki Batman’lı Türk ürettiği sistem ile soygunlara Dur! diyor.

Özellikle en fazla yaşanan soygun çeşitleri olan banka, Ptt gibi yerlerde güvenliği sağlayacak olan Soygun Önleyici Sistem hem soygunu önlüyor hemde soyguncunun yakalanmasına yardımcı oluyor.

Sistem şöyle işliyor: örneğin Ptt’ye soygun için gelen kişi genelde bankonun arkasından görevliye kasada ki parayı vermesini ister. Sistem tam da burada devreye giriyor ve soyguncu ile görevli arasına kurşun geçirmez bir perde indiriyor, kapıları kitliyor ve soyguncunun olduğu bölgeye biber gazı sıkıyor. Böylece soygun gerçekleşmemiş, soyguncu da pek kaçabilecek vaziyette kalmıyor.

Sistemin patentini alan Suçin, AA muhaberine yaptığı açıklamada: “Bin metrekarelik alan bile olsa bir saniyede sistem devreye giriyor. Soygun girişimi durumunda bir saniyede görevliyle soyguncu arasında çelik perde iniyor. Kurşun geçirmediği için tehlike de kalmıyor. Ardından iş yerinin kapısı da aynı şekilde kapanıyor ve sistem içeride kalan soyguncunun üzerine sıvı püskürtüyor ve soyguncuyu tamamen etkisiz hale getiriyor” olduğunu söyledi.

Yaptığının bir benzerinin olmadığını söyleyen Türk mucit, “Tanıtım için gittiğim her kesimden takdir aldım. Çok sayıda sipariş alıyorum ama tek tek yapıp satmaktansa girişimcilerle fabrika kurup, üretmek istiyorum” diyerek ürettiği sisteme güvendiğini ve seri üretime geçirmek istediğini söyleyerek.

One thought on “Soygun Önleyici Sistem! Bir Türk Geliştirdi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles