Sony Xperia Z6 modelleri belli oldu!

Sony Xperia Z6 modelleri belli oldu! 1

Daha önce Samsung için olduğunu söylediğimiz fırından ekmek çıkartır gibi telefon çıkartıyor deyimi yakında Sony için de geçerli olacağa benziyor.

Henüz insanlar Xperia Z5 ailesini tam olarak tanıyamamış, ısınamamışken, Sony’nin gelecek üst seviye telefon ailesi Xperia Z6’ya dair ilk bilgiler gelmeye başladı. Telefon sektörünün bu kadar hızlı ilerlemesinin firmalere ve insanlara getirdiği mali yükümlülük ortada iken, dev firmalerin hala peynir ekmek gibi telefon çıkartması mantık dışı bir olay. Hepsinin derdi asla tek: o da daha fazla pazar payı ve daha fazla para.

Neyse, konumuza dönecek olursak: Sony’ gelecek yıl içerisinde çıkartmayı planladığı Xperia Z6 ailesine dair ilk detaylar resmi olarak olmasa bile Antutu aracılığı ile internete düştü. Gelen bilgilere göre Sony Xperia Z6’da tam 5 model bulunacak. Bunlar:

-Sony Xperia Z6 Mini (4 inc ekran, Snapdragon 620 işlemci)

-Sony Xperia Z6 Compact (4.6 inc ekran, Snapdragon 820 işlemci)

-Sony Xperia Z6 (5.2 inc ekran, Snapdragon 820 işlemci)

-Sony Xperia Z6 Plus (5.8 inc ekran, Snapdragon 820 işlemci)

-Sony Xperia Z6 Ultra (6.4 inc dev ekran, Snapdragon 820 işlemci)

Göründüğü üzere Sony Z6 ailesinde 6.4 inc’lik kocaman ve 4 inc’lik minik bir telefona yer vermiş. Mini model dışında kalan bütün telefonlarda ise en yeni Snapdragon işlemci 820 yer alıyor. Telefonlarla ilgili bilgi şimdilik bu kadar. Fiyat ve çıkış tarihi net olarak bilinmiyor ama 2016  yılı ortalarında çıkması muhtemel. (Bilgiler şimdilik bu kadar ama bukadar da olsun zaten. Xperia Z5 ailesine de yazık, dimi ama 🙂

 

One thought on “Sony Xperia Z6 modelleri belli oldu!

  1. Z6 plus a2650 fazla bir fiyat a satışa sunulursa satılmayacağına inanıyorum ben almaktan vazgeçerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles