Site taşımada 403 ve 404 hatası çözümü!

Site taşımada 403 ve 404 hatası çözümü! 1

404 hatasi

Sitenizi bir sunucudan başka bir sunucuya (hostinge) taşırken, eğer tüm dosyaları ve veritabanını (sql) tam ve doğru attığınızdan eminseniz, yine de 403 veya 404 hatası alıyorsanız muhtemelen aşağıda ki şu sebeplerden dolayı sitenize ulaşamıyorsunuz:

403 ve 404 hatası çözümü

1-Sorun muhtemelen .htaccess dosyasını yeni sunucuya atmadığınızdan kaynaklanıyordur. Dosyayı alın ve yeni hostunuzda ki ana dizine atın.

2-Yeni sunucuya attığınız dosyalarının yazma izinlerini (chmod) eski sunucunuzdan farklı bir şekilde atmışsınızdır. Bunu düzeltmek için eski sunucunuzda ki dosyaların yazma izinlerinin kaç olduğuna bakın ve yeni sunucunuzu ona göre değiştirin. Örneğin:  Wordpress/plugins klasörü eski host’ta 777 ise yeni sunucuda da öyle yapın.

3-Herşey tamam bu kez de veritabanı ile bağlantı kurulamıyorsa, “access unable database” gibi bir hata alıyorsanız, bu kez sorun büyük ihtimalle wordpress ana dizininde ki wp-config.php dosyasında. Wp-config.php dosyasını notepad tarzı bir programla açın ve yeni sunucunuzun bilgilerini girin. (veritabanı adı, kullanıcı adı ve şifresi)

Site taşıma işleminden sonra karşınıza çıkan 403 ve 404 hatası çözümünü bu şekilde açıkladık. Eğer sizinde farklı bir 403/404 hata çözümünüz varsa aşağıdan yorum atarak bizlere yazabilirsiniz.

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
serhat

çok teşekkür ederim harika bir açıklama 3 gündür sitede 404 hataları alıyordum htaccess den kaynaklanıyormuş 🙂 ellerine sağlık

Social profiles
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x