Siber saldırılara karşı koyacak yerli yazılım geliyor!

Siber saldırılara karşı koyacak yerli yazılım geliyor! 1

Son yılların savaş sebeplerinden biri olarak görülen ve devletlerin ulusal güvenliğini tehdit etmeye başlayan siber saldırılara karşı her devlet kendi önlemini almaya çalışıyor. Tabi bu duruma karşı özel sektörde de önemli gelişmeler oluyor.

Türk firması Logo Siber Güvenlik ve Ağ Teknolojileri’nin genel müdürü Dr. A. Murat Apohan Milliyet’te yer alan açıklamalarında ile firmalarının siber güvenlik için ele aldığı yatırımlardan bahsetti. Apohan yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“İşletme ihtiyaçların belirlenmesi ile yerel siber güvenlik ürünlerinin avantajı ortaya çıkmaktadır. Bilişim yasalarının gerektirdiği ‘regülasyona uyumluluk’ konusunun ürünlere dâhil edilmesi ihtiyacı, yerli yazılım tercihini doğallaştırmaktadır. Verimlilik ve güvenlik başlıkları yerel sosyal yapının analiziyle optimize edilebileceğinden, yazılım tasarımlarında içerikten, kullanıcı arayüzlerine dek her ayrıntının Türkiye ihtiyaçlarına uygun planlanabilmesi yine yerel yazılım ürünlerinin tercih edilme sebeplerinden sayılabilir. Özellikle bu alanda yerel kullanıcıların taleplerinin küresel üreticiler tarafından finansal metrikler nedeniyle çok daha sonra karşılanacak talepler listesine konması kullanıcı memnuniyetini çok düşürmektedir.

Global pazarın en hızlı büyüyen alanlarından biri olan Siber Güvenlik alanında yurtdışına bağımlılığın azalması ile birlikte siber güvenlik alanında çalışacak yetişmiş eleman sayısı artacaktır. Bu ise kaliteli istihdamı ve işletmelerin bu alana yapacağı yatırım bütçelerinin ülke içerisinde kalmasını sağlayarak, kendiliğinden büyüyen olumlu finansal döngüler yaratacaktır.

SİBER TEHDİDE YERLİ ÇÖZÜM!

Logo Siber Güvenlik AŞ olarak, siber güvenlik teknolojisi üreticiliğinin, hem yerel ihtiyaçlara cevap vermesi, hem de atıllıktan ve tekrarcılıktan uzak duran yenilikçi ürün tasarımı anlayışıyla ön plana çıkması gerektiğini düşünüyoruz. Türk yazılım ekipleri tarafından geliştiren Türkçe bir ürünü, satış öncesi ve sonrası Türkçe teknik destekle de güçlendirerek; yerli yazılım fikrini dinamik ve modern bir bakış açısıyla ele almaya uğraşıyoruz. Amacımız, kullanıcılara rafine, tekrardan ve atıllıktan uzak duran, alışkanlıkları bozan bir siber güvenlik tecrübesi yaşatmak. A’dan Z’ye tüm adımlarımızı bu nihai amaç çerçevesinde gerçekleştiriyoruz.” diyerek siber tehdide karşı bir proje üzerinde çalıştıklarını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles