Samsung Galaxy S7 tanıtım ve çıkış tarihi belli oldu!

Samsung Galaxy S7 tanıtım ve çıkış tarihi belli oldu! 1

Samsung’un hemen her gün telefon satışa çıkartmasına karşın kullanıcıların merakla beklediği bir kaç Samsung modelinden biri olan Galaxy S serisinin son varisi Galaxy S7 için tanıtım ve çıkış tarihi detayları sızdı.

Lafı uzatmadan hemen detaya girme geleneğimizi bozmadan: Galaxy S7, Galaxy S7 Edge ve Galaxy S7 Edge Plus (+) Samsung telefon modelleri 21 Şubat 2016’da Galaxy Unpacked 2016 etkinliğinde tanıtılacak. Böylece bir klasik haline gelen telefon serisinin en son modellerini öğrenmiş olacağız.

Samsung Galaxy S7 özellikleri nasıl, donanım sağlam mı?

Öncelikle bu yeni telefonun özellikle Galaxy S6’dan çok farklı olacağını düşünmeyin, tasarım çizgisi aynen korunacak. Ram tarafında 4GB ram kullanması beklenen telefonun işlemcisinin ise Snapdragon 820 yada Exynos 8890 olması bekleniyor. Grafik işlemci tarafında ise en yeni ev en güçlü Adreno 530 kullanılacak. Beklendiği gibi Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile birlikte gelecek olan S7’nin batarya kısmında ise 3500 mAh’lık bir batarya bulunuyor. Diğer teknik detaylar için 21 Şubat’ı bekliyoruz.

Samsung Galaxy S7 piyasaya ne zaman çıkacak?

Bu konuda resmi bir açıklama henüz olmasa da gelen sızıntılara göre S7 11 Mart 2016’da satışa sürülecek. Tabi bu ilk çıkış tarihi. Türkiye için bir kaç ay sonrası  olarak düşünülebilir.

S7 fiyatı?

Bu konuda da doğal olarak net bir detay yok ancak önceki seriler gibi yüksek bir fiyat politikası ile özellikle Türkiyede satışa çıkması bekleniyor. Beklenen fiyat aralığını 3 bin üstü olarak tanımlayabiliriz sanırım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles