Overfall adlı yerli oyun desteklerinizi bekliyor!

Overfall adlı yerli oyun desteklerinizi bekliyor! 1

FB_IMG_1439911737015

Pera Games adlı yerli oyun stüdyosu Overfall adlı oyunlarına destek bekliyor.

Türkiye’nin ilk bağımsız oyun firmalarından biri olan Pera Games, 2014 yılında, oyun üretmeye en az oyun oynamak kadar tutkuyla bağlı olan üç arkadaş tarafından kuruldu. İbrahim Yıldırım, Bulut Karakaya ve Emre Öztemir, yillar boyu edindikleri oyun deneyimi ve sevgisini, yetenek ve özgünlükle harmanlayıp, dünyanın dört bir yanından insanlarla paylaşma hayaliyle bir araya geldiler. Böyle sağlam bir hedefe ulaşmak, ancak sağlam bir ekiple mümkün olabilirdi. Hepsi kendi alanında tecrübeli, aynı zamanda oyun bağımlısı olan profesyonellerin katılımıyla kadro tamamlandı ve Pera Games, 2014 yılının Aralık ayında ilk projeleri olan Overfall’un yapımına başladı.

Ekibin hayali tekrar tekrar oynanabilir olan, stratejik, sürükleyici bir kurguya ve özgün bir art stiline sahip olan bir oyun ortaya çıkarmaktı. Overfall tam da bu doğrultuda hayat buldu.

Kickstar’da büyük ilgi gören Overfall’a destek vermek için tıklayın. Oyunun Steam yeşil ışık sayfası için ise buraya tıklayın.

Oyun Hakkında

Overfall, fantastik bir dünyada geçen sıra tabanlı bir strateji ve aksiyon oyunudur. Oyunda, kayıp krallarına ulaşmaya çalışan iki kahramanın, okyanuslarla kaplı bir diyarda geçen maceralarına tanık olacaksınız. Pek çok farklı ırktan ve kültürden oluşan bu diyarın halklarıyla tercihinize göre dostluk kuracak ya da amansızca savaşacaksınız. Adadan adadaya yolculuk ederken pek çok gizem çözecek, yeni silah-eşya ve yetenekler kazanacaksınız. Dünyayı keşfederken pek çok tehlikeyle karşılaşıp hayatta kalacak, bazen de öleceksiniz! Ölünce, tekrar başlayacaksınız. Fakat baştan başladığınızda dünya tamamen farklı olacak! Overfall dünyası her defasında rastgele bir harita oluşturuyor, bu sayede de her defasında bir öncekinden farklı bir oyun oynamış olacaksınız. Ölmeden önce açtığınız özel silah-eşya ve yetenekleri, yeni karakterlerinizle kullanıp benzersiz bir oyun deneyimi yaşayacaksınız.

Oyunun pre-alpha versiyonu Mart 2015’te GDC’de, ardından Haziran 2015’te de Steam Greenlight Konsept kısmında sergilendi ve son derece olumlu tepkiler aldı. 2015 Sonbaharı bitmeden tam halinin PC, Mac ve Linux için piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

Özellikler

  • Keşfedilmeyi bekleyen, uçsuz bucaksız, sürekli değişen bir dünya; ve ev sahipliği yaptığı, birbirleriyle devamlı bir çatışma halinde olan farklı ırklar. Kiminle dostluk kurup, kiminle savaşacağınız sizin tercihinize kalmış!
  • Oyunda ilerledikçe açılan yeni karakterler, silahlar, eşyalar ve yetenekler.
  • Seçimlerinizin ve davranışlarınızın her zaman farklı sonuçlar doğurduğu interaktif bir olay örgüsü.
  • Zorlu ve bağımlılık yapıcı, sıra tabanlı savaş sistemi. Düşmanlarınıza karşı zafer kazanmak için strateji uygulamayı, farklı yetenekleri birbirleriyle doğru şekilde kombine etmeyi zorunlu kılan mücadeleler.
  • Klasik rogue-like oyunlarından esinlenilen, karakterlerinizin kalıcı olarak öldüğü ve dünyanın sürekli olarak değiştiği bir oyun yapısı.
  • Orjinal el çizimi birbirinden güzel ve detaylı 9 kahraman, 36 yoldaş, 160’dan fazla NPC, 100’den fazla mekan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles