Osmangazi köprüsü tüm araçlar için geçiş ücreti belli oldu! İşte fiyat tarifesi

Osmangazi köprüsü tüm araçlar için geçiş ücreti belli oldu! İşte fiyat tarifesi 1

Yapımına 2013 yılında başlanan ve 1 Temmuz 2016 tarihi itibari ile Türk milletinin kullanımına sunulan Osmangazi köprüsü taraflı tarafsız herkesin takdirini toplayan bir proje olarak anılıyor. Osmangazi köprüsü ile körfez geçişi ortalama 2 saattten sadece ve sadece 5,6 dakika civarında sürüyor. Bu da zamandan oldukça tasarruf etmek anlamına geliyor.

Yap işlet devret modeli ile hükümet tarafından yaptırılan Osmangazi köprüsünün işletme hakkı 15 yıl süre ile Otoyol A.Ş.’ye ait. Dolayısı ile Osmangazi köprüsünden geçiş ücretini de yine bu firma belirliyor. Buna göre Osmangazi köprüsünden ve daha sonra kullanılacak olan bağlantı yollarından alınacak olan geçiş ücreti resmi olarak belirlendi.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ GEÇİŞ ÜCRETLERİ

1.araçlar (Otomobil)

(Aks (dingil) aralığı 3.20’den küçük 2 akslı araç)

88.75 TL

2.araçlar (Minibüs, kamyonet, otobüs vb.)

(Aks (dingil) aralığı 3.20’ye eşit ve büyük 2 akslı araç)

141.95 TL

3.sınıf araçlar

(Yere değen aks (dingil) sayısı 3 olan veya çektiği araç ile birlikte yere değen toplam aks sayısı 3 olan araç)

168.60 TL

4.sınıf araçlar

(Yere değen aks (dingil) sayısı 4 veya 5 olan veya çektiği araç ile birlikte yere değen toplam aks sayısı 4 veya 5 olan araç)

223.60 TL

5.sınıf araçlar

(Yere değen aks (dingil) sayısı 6, 7, 8  ve daha fazla olan araç)

282.15 TL

6.sınıf araçlar

(Motosiklet)

62.10 TL

BAĞLANTI YOLLARI ÜCRETİ

Otoyol A.Ş. Osmangazi Köprüsü ile bağlantılı olan kendisinin yaptığı otoyollar için de ücret alacak. Osmangazi Köprüsü ile Yalova Altınova, Kılıç, Orhangazi ve Gemlik arasındaki yolları kullanarak bu 4 gişeden geçecek olanlar ayrıca ücret ödeyecekler. Osmangazi Köprüsü’nden çıkacak bir Otomobil yaklaşık 2-3 kilometre uzaklıktaki Altınova gişelerinden çıktığında ayrıca 2.25 TL ödeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles