Opera Ücretsiz VPN Nasıl Kullanılır? 2022

Opera Ücretsiz VPN Nasıl Kullanılır? 2022 1

Opera Ücretsiz VPN kullanmak istiyorsanız işte sizin için yapacaklar listesi…

Önemli internet tarayıcılarından biri olan, kullanımı giderek artan Opera artık ücretsiz VPN özelliği ile bizlerle birlikte. VPN kullanımına ihtiyaç duyan internet kullanıcıları için ücretli VPN kullanımı sorunu da ortadan kalkmış bulunuyor. Çünkü Opera VPN gerçekten de ücretli VPN programlarının gördüğü işlevleri yerine getirebiliyor.

İnternet üzerindeki özgürlüğünüzün kısıtlanmaması için Opera VPN’i bilgisayarına kurabilirsiniz. Opera VPN’in, Google Chrome’da bulunan ZenMate eklentisine benzer bir yapıda VPN eklentisi olduğunuzu söyleyebiliriz. Arada fazla bir fark bulunmuyor.

Opera Ücretsiz VPN

Opera’nın Ücretsiz VPN’i Nasıl Kullanılır?

Opera VPN’i kullanabilmek için ilk önce Opera’nın kendi internet sitesine girip ilgili tarayıcıyı bilgisayarımıza indiriyoruz. İndirme işlemi bittikten sonra kurulumu yaparak Opera tarayıcısını kullanıma hazır hale getiriyoruz. Opera’yı açarak ayarlar bölümüne geliyoruz. Ayarlar bölümünden ise VPN özelliğini aktif hale getirmemiz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra, artık bilgisayarımız Opera’nın VPN özelliğinden yararlanabilir duruma gelmiş bulunuyor.

Tarayıcılarda Otomatik Doldurma Özelliği Nasıl Kapatılır?

VPN sekmesinden ülke seçimi de yapabiliyorsunuz. Almanya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkeler arasından herhangi birini seçmeniz yeterlidir. Bu ülkelerin bağlantıları üzerinden korunuyorsunuz. Opera VPN sayesinde, Türkiyede yasaklanmış olan internet sitelerinde uyarı almadan dolaşmanın yolu açılmış oluyor.

VPN ne demektir? VPN kullanmak riskli midir?

Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ). VPN kullanımıyla bağlantınız şifreli hale dönüştüğü için verileriniz de şifrelenmektedir. İnternetin özgürlük heykeli olarak da bilinmektedir. VPN kullanımı herhangi bir risk durumu taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles