Nusrat 2 oyununu indirin Çanakkale savaşı ruhunu hissedin!

NUSRAT-2

Çanakkale savaşını konu alan yerli mobil oyun Nusrat yoğun istek üzerine 2.bölüm ile karşımızda. İşte Nusrat 2 oyunu detayları…

NUSRAT OYUNU NEDİR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi tarafından geliştirilen yerli mobil oyun Nusrat çıkış yaptığı Android ve iOS platformlarında toplam 1 milyon indirme sayısına ulaşarak büyük bir başarıya imza attı.

Özellikle gençler tarafından oldukça beğenilen oyun, Çanakkale Savaşı ruhunu mobil platforma başarılı bir şekilde yansıtması sebebi ile büyük ilgi gördü. Bu ilginin sonucunda da Nusrat 2 oyununun yapılması kaçınılmaz oldu. 

Buna göre grafik, ses ve oynanış bakımından dünya standartlarında olan Nusrat oyununun devamı ve daha gelişmişi olan Nusrat 2 oyunu da oyun severler ile buluştu.

NUSRAT OYUNU BÖLÜMLERİ

NUSRAT (3 Aşama)

Nusrat Mayın gemisinin dümenine geçerek, tıpkı muharebede olduğu gibi, 26 adet mayını gün ağarmadan ve düşman projektör ışıklarına yakalanmadan boğaza döşeme görevini gerçekleştirmeli ve limana geri dönmelisin.

NARA HAVA HARP (3 Aşama)

Savaş uçağınla ve boğaz üzerinde keşif uçuşu yapmalı, düşman zırhlılarının resimlerini çekmek suretiyle durumu raporlamalısın.

TOP (2 Aşama)

Boğazdan geçmeye çalışan düşman zırhlılarına karşı 3 farklı top bataryasını kullanarak savaşmalı ve düşman zırhlılarının boğazdan geçmesini önlemeye çalışmalıyız. Seyid Onbaşı özel atışlarına sahipsin, O’nun gibi savaşıp, Çanakkale geçilmez diyebilirsin.

SEDDUL (2 Aşama)

Seddülbahir’de kıyı şeridini az bir askeri güçle ölümüne savunmaya çalışacağız. Bölüm sonunda mecburi olarak komutan çadırındaki planları alarak geri çekilmeliyiz.

BOMBARDIMAN HAVA HARP (3 Aşama)

Yine savaş uçağını kullanmalısın. Ama bu sefer kıyı hattına tutunmaya çalışan düşman birliklerini, kamp ve üslerini bombalamalısın.

KIRTE (2 Aşama)

Cephe içlerine doğru giren düşman birliklerini topçu ateşi ile durdurmalısın. Kirte Köyü yakınlarında onları oyalamalıyız ki destek kuvvet (9. Tümen) gelene kadar vakit kazanalım.

TOP (2 Aşama)

Yine top bataryalarında sana ihtiyaç var. Boğazdan geçmeye çalışan düşman zırhlılarına karşı 3 farklı top bataryasını kullanarak savaşıyoruz ve Seyid Onbaşı gibi düşman zırhlılarının boğazdan geçmesini önlemeye çalışmaya devam.

ANZAK KOYU (3 Aşama)

Avustralyalı düşman birlikleri Anzak koyuna çıkarma yapıyorlar. Onlara karşı cephe hattını savunmaya çalışacaksın.

HAVADA SAVAŞ HAVA (3 Aşama)

Kara, Deniz, Hava, bize hiç farketmez, Çanakkale Geçilmezdir. Bu sefer keşif ve bombalama için sınırlarımıza giren düşman uçaklarını havada karşılamalı ve makinalı tüfek yardımı ile onları etkisiz hale getirmelisin.

IKIZ KOYU (3 Aşama)

Düşman yan hatlardan ilerleyerek Osmanlı kuvvetlerini vurmak istiyor. Onların karşısına çıkmalı ve hattı savunmalısın.

CONK BAYIRI (2 Aşama)

Zafer yakındır! Conk Bayırında yerleşmiş olan düşman kuvvetlerine bir gece baskını ve akabinde büyük bir taaruzla saldıracağız. Düşman cephe hattında bir düşman kalmayana kadar savaşmalıyız.

NUSRAT 2 FRAGMAN

NUSRAT 2 ASIL İNDİRİLİR? APK

Yine Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak yayınlanan oyunu aşağıda ki linklerden ücretsiz olarak indirebilir ve mobil cihazlarınızda oynayabilirsiniz.

NUSRAT 2 ANDROİD İÇİN İNDİR

NUSRAT 2 iOS İÇİN İNDİR

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Nereye sicacak

2 yil oldu cikmadi 2015 Teki kaynaginiz gotunuzdu sanirim

Social profiles
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x