Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır?

Note 4'te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır? 1

Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır?

Samsung firması Note serisinin en çok bilinen özelliği S-pen kalemleri ve not alabilme özellikleridir. Firmanın Galaxy Note 4 kullanıcıları için yayınlamış olduğu Android 6.0.1 güncelleştirmesi içeriğinde pek çok yenilik ve iyileştirmeyle karşımıza çıkmakta. S-pen kalem yetenekleri bu güncellemeyle önemli derecede arttırılmış durumda.

Galaxy Note 5 sürümünde sunulmakta olan S-pen kalem yazılımı Android 6.0.1 güncellemesiyle böylelikle Galaxy Note 4 müşterilerinin de kullanımına sunulmuş oldu. S-pen’in sunduğu en gözde özelliğiyse şüphesiz ki ekran kapalıyken not alabilme işlemidir. Galaxy Note 5 kullanıcıları kilitli ekranda S-pen ile siyah ekran üzerine not alabilmekteler. Bu özellik firmanın sunmuş olduğu güncellemeyle birlikte Galaxy Note 4 kullanıcılarına da sunuldu. Yeni not oluşturmayı açmakla uğraşmak yerine aklınızdakileri hemen ekrana yazabilmeniz oldukça iyi düşünülmüş bir özellik. Bu yazımızda da kısaca Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır? sizlere bundan bahsedelim.

  • İlk olarak menüden ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın. Ayarlar menüsü içerisinde ‘S-pen’ seçeneğini bulun.
  • Açılan sayfanın alt kısmında yer almakta olan ‘Ekran Kapalı Notu’ seçeneğini aktif etmeniz gerekmekte.
  • Seçeneği aktif etmenizin ardından kilit ekranında siyah ekran üzerinde not alabilme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.
  • S-pen’inizle yazı yazdığınız zaman arayüzde S Memo açılmakta ve yazdıklarınızı kayıt altına almaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan ‘Kaydet’ butonuyla yazdığınızı kaydedebilir veya ‘Sil’ butonuyla da yazmış olduğunuz yazıyı silebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles