Note 4 İçin Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

Note 4 İçin Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir? 1

Note 4 İçin Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

Samsung firmasının Galaxy Note serisindeki Note 4 için getirmiş olduğu güncelleme 6.0.1 Marshmallow kullanıcıların hizmetine sunuldu. Modernleştirilmiş TouchWiz arayüzü getiren bu güncelleme, pil verimliliğinizi arttırmanın yanı sıra Google firmasının güncellemeye dahil etmiş olduğu güvenlik sistemlerini de içerisinde barındırıyor.

Yayınlanan bu ROM’u cihazınıza yüklemeniz halinde dosya içerikleriniz zarar görmeyecek ve silinmeyecektir. Ancak her ihtimali göz önünde bulundurarak yedek almanızı tavsiye etmekteyiz. Yükleme işleminizi tamamlamanızın ardından telefonu sıfırlama işlemine tabi tutmanız da kullanım deneyimini arttırmanızı sağlayacaktır.

Şimdi de Note 4 İçin Anroid 6.0.1 Nasıl Yüklenir? anlatımımıza başlayalım.

  •  İlk olarak 6.0.1 Marshmallow ROM’unu internet üzerinden bilgisayarınıza indirin.
  • Odin ROM yükleme aracını da bilgisayarınıza indirin ve bu programın güncel sürümünü kullanın.
  •  İndirmiş olduğunuz iki dosyayı da sıkıştırılmış dosyalardan klasörlere çıkarın.
  • Cihazınızı kapatın. Home + Güç açma/kapama düğmesi + Ses kısma tuşlarına aynı anda basın. ‘Warning!!’ başlıklı uyarıyı ses açma tuşuyla geçin. Download Modu açılacaktır.
  •  Odin programını açın. Cihazınızı usb kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Cihazınız Odin programıyla bağlantı sağlayacaktır.
  • İndirmiş olduğunuz ROM dosyasını .tar veya .md5 uzantılı olan tekli dosyayı Odin içerisindeki AP başlıklı kısma koyun. Sol kısımda Re-Partition bölümünün işaretli olmadığından emin olun. ID:COM yazan yer altında com port numaraları belirlenir.
  • İşlemleri gözden geçirip eksik olmadığını onaylayın ve ‘Start’ butonuna tıklayın. ROM’un yüklenmesi işlemi biraz zaman alacaktır. Cihazınızın ilk açılım sürecinin de her zaman olduğundan daha uzun sürecek olduğunu da belirtelim. İşleminiz bu şekilde sonlanacak ve sisteminiz 6.0.1 Marshmallow güncellemesine yükseltilmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles