Nokia 7 duyuruldu! İşte özellikler

Nokia 7 duyuruldu! İşte özellikler 1

Nokia, yaklaşık 400 $ fiyatında orta sınıf bir Android telefon olan Nokia 7’yi duyurdu. Telefon 5.2 inç 1080p IPS LCD ekran, Snapdragon 630 işlemci, 3.000mAh pil ve microSD üzerinden genişletilmiş depolama desteği sunuyor. 4GB RAM ve 64GB depolama alanlı ve 6GB RAM ve 128GB depolama alanlı olmak üzere iki modelde mevcut olacak.

Bu, telefonun ön ve arka kameradaki fotoğrafları aynı anda çekmesini ve bunları tek bir görüntüde birleştiren bir mod olan “her ikisi de” bir kamerayı içeren ikinci Nokia telefonu. Çoğunlukla bir işarettir, ancak şimdi ve sonra Instagram ve Snapchat için eğlenceli olabilir gibi geliyor. Telefonun arkasında f/1.8 diyafram  16 megapiksel kamera ve ön tarafında f/2.0 diyafram  ve 5 megapiksel kamera bulunuyor.

Nokia 7 duyuruldu! İşte özellikler 2

Diğer Nokia telefonlarında olduğu gibi, Nokia 7 aslında Nokia tarafından yapılmıyor. Telefonları koymak için Nokia adına lisans veren HMD Global adlı bir firma tarafından yapılmıştır. Bunun anlamı, Nokia’nın harika (sonuçta başarısız olmasına rağmen) telefonla miras edinen hiçbirinin yanında bulunması, ancak nispeten iyi görünümlü cihazlar olması anlamına geliyor.

HMD Global, bu yıl Nokia markalı Android telefonlarının ilk serisini tüm dünyaya yaymaya başladı. Şubat ayında Nokia 3, 5 ve 6 ile başladı ve hepsi düşük uçlu bir Snapdragon 430 işlemci ile donatılmış ve büyük oranda 300 doların altında satılmıştır. Ağustos ayında, 700 dolardan biraz fazla satılan üst düzey Nokia 8’i piyasaya sürdü. Ve şimdi, önceki iki telefon bülteninin arasında yer alan Nokia 7 var.

HMD’nin Nokia telefonlarının tamamı Çin’de piyasaya girdi ve bazıları daha sonra ABD ve Avrupa’ya gelecekti. Nokia 7, sadece Çin için çıkış tarihi ve fiyatlandırma sundu. Gelecek hafta 24 Ekim’de satışa sunulacak iki modelin fiyatı 2,499 ve 2,699, ya da yaklaşık 377 dolar ve 407 ABD Doları olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles