Netflix Nedir? Nasıl Kullanılır?

Netflix Nedir? Nasıl Kullanılır? 1

Netflix nedir ve nasıl kullanılır? sorusunun cevabı için yazımızı okumaya devam ediniz…

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde yaşayan bir girişimci İnternet üzerinden DVD kiralamaya başlaması ile birlikte daha sonra bu filmlerin telif haklarını almaya başlayarak dev bir arşiv oluşturmaya başladı.

2009 yılına gelindiğinde Netflix’in koleksiyonunda 10 bin film ve televizyon şovu mevcuttu. 2011 yılına gelindiğinde ise ABD’de 23 milyon aktif kullanıcıya ulaşmıştır. Dünya çapında ise 26 milyon aktif kullanıcısı bulunmaktadır.

Netflix nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternet üzerinde kullanıcıların film ve eğlenceye olan düşkünlüğünü fırsat bilen bu girişimci Netflix adında bir platform kurarak film ve eğlence havuzu oluşturmuş ve kullanıcıların rahatlıkla istedikleri film ya da eğlence şovlarına ulaşmasına fırsat tanıyan bir platform haline getirmiştir.

Netflix Nedir

Netflix çıkış noktası olarak İnternet’ten DVD kiralama ile başlamış daha sonra filmlerin telif hakları alınarak oluşturulan binlerce arşiv ile film ve eğlence platformu haline gelmiştir.

Netflix abonelik üzerine çalışmaktadır. Çok kolay abonelik sistemi vardır ve yaklaşık 30 saniye sürmektedir. Geçerli bir e posta ve şifre sistemi ile birlikte kredi kartı bilgilerini isteyen Netflix 30 gün boyunca hiçbir kısıtlama getirmeden tüm film ve eğlence arşivini abonelerine açmaktadır. Yani 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilir, daha sonrasında ise ücretli paketlerden birini satın alıp devam edebilir yada üyeliği iptal edebilirsiniz.

Kullanıcı arayüzü de oldukça kolay ve sade olarak düzenlenmiştir. Netflix üyelik aidatları kullanıcıların seçecekleri paketlere göre değişmektedir. Bu farklıkların ana nedeni yayınları HD ya da Analog olmasına ya da geniş kapsamlı paket ya da sade paketler olması ile ilgilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles