MNG Kargo Teslimat Noktası Olarak Çalışmanın Getirileri Nelerdir?

mng kargo teslimat noktası nasıl olunur

MNG Kargo Teslimat Noktası Olarak Çalışmanın Getirileri Nelerdir?

Son yıllarda özellikle e-ticaret sektörünün gelişmesi ile beraber kargo firmalarının da önemi artmıştır. E-ticaret sitelerinde sorunsuz bir şekilde kargo teslimatı yapılmadan ürünlerin müşterilere ulaştırılması mümkün değildir. Kargo firmalarının hizmet verdiği bir diğer alan ise “teslimat noktası” hizmetidir. Bu hizmet sayesinde müşteriler, adresine teslimat yapılması güç olan ürünlerinin teslimatını belirlenmiş teslimat noktaları aracılığıyla alabilmektedir. Büyük kargo firmalarının çoğunda bu hizmet sunulmaktadır. MNG Kargo’nun da “teslimat noktası” hizmeti bulunmaktadır.

MNG Kargo Teslimat Noktası Hakkında Genel Bilgiler

MNG Kargo, 17 Mart 2003 tarihinde kurulmuştur. Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden bir tanesidir. MNG Kargo müşterilerine kargo gönderimlerinde adres teslimatı, teslimat noktası, saat aralığı teslimatı ve daha birçok hizmet sunmaktadır. Teslimat noktası hizmeti, müşterilerin kendi belirleyeceği kargo noktaları aracılığıyla kargo teslimatı yapılabilmesini sağlar. MNG Kargo’nun teslimat noktası hizmeti sayesinde, kargo gönderimlerinizin teslimatı için adres aramak zorunda kalmazsınız. Teslimat noktasını seçerek, kargonuzu rahatlıkla teslim alabilirsiniz.

Teslimat noktası hizmeti, yalnızca MNG Kargo’nun internet sitesi üzerinden yapılabilen bir işlemdir. İnternet sitesine girerek “teslimat noktası” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada bulunan ilgili alanları doldurarak, kargo teslimatınızın nerede ve nasıl yapılmasını istediğinizi belirtebilirsiniz.

MNG Kargo Teslimat Noktası Olarak Çalışmanın Getirileri

Peki, MNG Kargo teslimat noktası olarak çalışmanın avantajları nelerdir? İşte o avantajlar:

1. Pratiklik

Müşterilerin teslimat noktası hizmetlerinden yararlanması, kargonun gitmesi gerektiği adrese göre daha pratiktir. Çünkü teslimat noktası hizmetinde, kargo şubelerindeki sıralarda bekleyerek kargo teslim alma işlemi yapılmaz. Müşteriler, belirlenmiş teslimat noktalarından kargosunu rahatlıkla alabilir.

2. Güven

Teslimat noktası hizmeti, müşterilerin kargolarının adreslere güvenli bir şekilde teslim edilebilmesini sağlar. Bu hizmet sayesinde kargonuz adresinizde değilse bile güvende olur. Bu güvenliğin sağlanması, müşterilerin de memnuniyetini arttırır.

3. Esneklik

Adrese kargo teslimatı yaparken müşteri adresinde olmak zorundadır. Ancak teslimat noktası hizmeti sayesinde müşteriler, belirlenmiş noktalarda kargolarını rahatlıkla teslim alabilirler. Bu durum, müşterilerin esnek olabilmesini sağlar. Kargo şirketinin iş saatleri belirli olsa da teslimat noktalarının iş saatleri daha esnek olabilir.

4. Tekrar Teslimat Sorunu Yok

MNG Kargo teslimat noktası hizmeti, adres teslimatında yaşanan bir sorunun tekrar yaşanmasını engeller. Adres teslimatlarında sıkça yaşanan bir sorun olan tekrar teslimat durumu, teslimat noktası hizmeti sayesinde ortadan kalkar. Müşteriler, kargo teslimatı için kargo şubesine gitmeden hatasız bir şekilde kargolarını teslim alabilirler.

5. Hız

MNG Kargo teslimat noktası hizmeti, adrese teslimata göre daha hızlıdır. Çünkü adres teslimatında yaşanan gecikmeler, trafik, yolların kötü olması ve adresin yanlış girilmesi vb. sorunlar teslimatın gecikmesine sebep olabilir. Ancak teslimat noktalarında bu tür sorunlar yaşanmaz.

6. Uygun Fiyatlı

Teslimat noktası hizmeti, adres teslimatına göre daha uygun fiyatlıdır. Adres teslimatında kargo şirketi, belirlenen adrese kadar gitmek zorundadır. Bu durumda, taşınma masrafları söz konusudur. Ancak teslimat noktasına taşınma masrafı söz konusu değildir. Bu durum, müşterilere daha uygun fiyatlı bir hizmet sunulmasını sağlar.

7. Ülke Genelinde Avantajlı Fiyatlar

MNG Kargo teslimat noktası hizmeti, ülke genelinde 4.90 TL + KDV fiyatı ile sunulmaktadır. Bu fiyat, tüm teslimat noktaları için uygulanmaktadır. Bu durum, müşterilere ülke genelinde uygun fiyatlı bir hizmet sunulmasını sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Teslimat noktası hizmeti sadece MNG Kargo müşterileri için mi geçerli?

Evet, teslimat noktası hizmeti sadece MNG Kargo müşterileri için geçerlidir.

2. Teslimat noktası seçerken nelere dikkat edilmeli?

Teslimat noktası seçerken, yakınınızdaki noktaları tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Bunun yanı sıra, seçeceğiniz noktanın çalışma saatlerine de dikkat etmeniz gerekmektedir.

3. Teslimat noktası hizmeti ücretli mi?

Evet, teslimat noktası hizmeti ücretlidir. Ancak ücreti, adrese teslimattan daha uygun fiyatlıdır.

4. Kargo teslimatını teslimat noktasına attırdıktan sonra ne kadar sürede alabilirim?

Kargo teslimatınız, teslimat noktasına attırdıktan sonra 3 iş günü içerisinde alabilirsiniz.

5. Teslimat noktalarının çalışma saatleri nelerdir?

Teslimat noktalarının çalışma saatleri, her nokta için farklılık gösterebilir. Bu nedenle, teslimat noktası seçilirken çalışma saatlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles