Milli tank Altay görev bekliyor!

Milli tank Altay görev bekliyor! 1

Otokar tarafından üretilen Türkiye’nin ilk Milli Ana Muharebe Tankı Altay’ın tasarımında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirebileceği her türlü harekat şartları ve katılım sağlayacağı BM/NATO harekatlarının ihtiyaçları göz önünde bulunduruldu.

Bu amaçla ALTAY, modern tanklarda kullanılan en yeni teknolojilerle donatıldı. ALTAY, sahip olacağı üstün ateş gücü ve isabet oranı, yüksek hareket kabiliyeti ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en temel ve caydırıcı güçlerinden biri oldu.

ALTAY tankında tank komutanı, nişancı, sürücü ve doldurucu olarak 4 mürettebat görev yapacak. ALTAY’ın üzerinde ana silah olarak, birçok farklı mühimmatları atabilen 120 mm’lik 55 kalibre top bulunacak. Ana silah ve yardımcı silahların kontrol edilmesi için ALTAY’a özel yeni nesil atış kontrol sistemi çalışmaları ise devam ediyor. Bu sistem sayesinde ALTAY hareket halindeki hedefleri bile çok yüksek isabet oranıyla vurabilecek.

[mks_button size=”large” title=”Milli tank Altay’a ASELSAN el attı! İşte son durum” style=”squared” url=”http://www.yerliteknoloji.net/milli-tank-altaya-aselsan-el-atti-iste-son-durum.html” target=”_self” bg_color=”#1e73be” txt_color=”#FFFFFF” icon=”fa-arrow-circle-right” icon_type=”fa”]

ALTAY tankında, her türlü tehdide karşı tankı korumak üzere tasarlanan modüler kompozit zırhlar ve mürettebatın kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditlerin bulunduğu ortamlarda görevlerini gerçekleştirmesine olanak tanıyan yardımcı sistemler de bulunduruyor.

MİLLİ TANK ALTAY’DA SON DURUM (2015)

Türk savunma sanayisine yeni teknolojiler ve yetenek kazandıracak ilk Türk milli tankının tasarımı, prototiplenmesi, testleri ve kalifikasyonunun yaklaşık 500 milyon dolara mal olması öngörülüyor.

2018 yılında, ordu içinde kullanılmaya başlanması düşünülen Altay, kullandığı teknoloji ve sistemle dünyanın en gelişmiş tanklarından biri olacak.

TEKNIK ÖZELLIKLER

Dört Kisilik Mürettebat
Elle Doldurma
120 mm 55 Kalibre Yivsiz Ana Silah
Lazer Güdümlü Füze Atma Kabiliyeti
Yeni Nesil Atıs Kontrol Sistemi
Elektrikli Top Kule Takat Sistemi
Uzaktan Kumandalı Silah Sistemi (12.7 ve 7.62 mm)
Kule Makinalı Tüfegi (7.62mm)
Nisancı Yardımcı Görüs Sistemi
Yeni Nesil 1500 BG Güç Grubu
Yardımcı Güç Grubu
Modüler Kompozit /Reaktif Zırh
Lazer Uyarı Sistemi
Muharebe Sahası Tanıma Tanıtma Sistemi
Nükleer ve Kimyasal Tehdit Algılama Sistemi
Yasam Destek Sistemi
Yangın Söndürme ve Infilak Bastırma Sistemi
360° Durumsal Farkındalık Sistemi
Komuta Kontrol Muhabere Bilgi Sistemi
Soför Bütünlesik Gösterge Paneli
Soför Ön ve Arka Gündüz /Termal Kameralar
4 m Derin Sulardan Geçis Kabiliyeti

İşte milli tank Altay’ın son durumu: test gerçekleştirildiğı video. Mutlaka izleyin!

https://youtu.be/JIijE1LB_B0&nbsp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles