Milli CİRİT füzemizi Almanlara sattık! İşte detaylar

Temsili: Cirit füzesi

Roketsan ve MBDA Almanya firmaları 70mm Lazer Güdümlü Füze CİRİT’in Alman malı TIGER UHT helikopterlerine entegrasyonuna yönelik iş birliklerini genişletmek üzere bir İş Birliği Anlaşması imzaladılar.

Firmalar, izlenecek yol haritası ve sorumluluk paylaşımı konularında anlaşmaya vardılar. İmza törenine Savunma Sanayi Müsteşarlığı yetkilileri de katılım sağladı.

ILA Berlin Uluslararası Havacılık Fuarı’nda Roketsan ile MBDA Almanya arasında 70 mm lazer güdümlü füze sisteminin (CİRİT) üretimi ve entegrasyonu konusunda işbirliğine yönelik bir anlaşma imzalandı. Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar ve MBDA Almanya Grup Başkanı Thomas Homberg tarafından imzalanan anlaşma kapsamında Roketsan ve MBDA Almanya, teknik ve idari hususlarda bilgi alışverişinde bulunarak Alman UH Tiger Platformu için CİRİT entegrasyonu ön çalışmalarını gerçekleştirmeyi ve Alman Silahlı Kuvvetleri ihtiyaçları için çözüm sunmayı hedefliyor.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Törende konuşan Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar, bu işbirliği sayesinde 2.75” Lazer Güdümlü Füze Sistemi CİRİT’in yetenekleri ile MBDA Almanya’nın platform silah yönetim sistemleri konusundaki bilgi birikiminin birleşmesi ile Alman ordusuna geliştirilmiş bir silah sistemi sunacaklarına inandıklarını belirtti.

Ayrıca törende söz alan Thomas Homberg, Roketsan ve MBDA Almanya arasındaki mevcut işbirliğinin ileri seviyeye taşınacağını, her iki firmanın da öne çıkan kabiliyetlerini birleştirerek, Alman Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını karşılamayı öngördüğünü ifade etti.

İŞTE MİLLİ ROKET CİRİT’İN ÖZELLİKLERİ!

Kaynak: Roketsan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles