Meizu M3 Note tanıtıldı! İşte özellikler, fiyat ve telefona yorumumuz!

Meizu M3 Note tanıtıldı! İşte özellikler, fiyat ve telefona yorumumuz! 1

Ucuz ama etkili telefon markalarından biri olan ve epey bir hayran kitlesi bulunana Meizu, yeni akıllı telefonunu tanıttı: Meizu M3 Note!

Tamamen yeni bir telefon olmayan M3 Note, daha önce kardeşlerine abilik yapmaya geldi diyebiliriz.Sevilen akıllı telefon modellerinden olan M1 Note ve M2 Note’un biraz daha gelişmiş hali diyebileceğimiz M3 Note’un teknik özelliklerine bakalım.

Meizu M6 Note teknik özellikleri

-Android Marshmallow işletim sistemi

-2 GB ve 3GB ram seçenekleri

-5.5 inc Full HD ekran

-13MP arka ve 5MP ön kamera

-4000 mAh batarya gücü

-2GB’da 16GB dahili hafıza

-3GB’da 32GB dahili hafıza

-1.8 Sekiz çekirdekli MediaTek Helio P10 SoC işlemci ailesi

-Siyah, beyaz, altın ve gri renk seçenekleri

Meizu-m3-note-telefon

M3 Note çıkış tarihi ve fiyatı

Telefonun 2GB’lık sürümü 125 Dolar’dan, 3GB’lık versiyonu ise 155 Dolar’dan 11 Nisan 2016’da ilk olarak Çin’de satışa çıkacak. (Yani fiyat da Çin fiyatı, Türkiyede ki fiyatını toparlarsak yine bin TL civarında bekleyebiliriz)

Türkiye’ye geliş tarihi ise yıl sonunu bulursa şaşırmayız. Zira önceki modelleri geç ve az bir stok ile geliyordu.

Telefona yorumumuz!

Bir önceki modelleri ile kıyasladığımızda M3 Note ahım şahım bir fark sunmuyor. En azından kamerası ve 2GB’ram hala aynı. Tasarımsal yönden de diğerlerinden pek farkı yok. Gelişimini göz önüne seren en önemli nokta kuşkusuz 3GB’lık modelinin olması. Diğer bir artısı ile 4000 mAh’lık dev bataryası. Özellikle ekranın ve işlemcinin üst seviye olmayıp bataryanın bu şekilde yüksek tutulması, telefonun şarjının en azından 2 günü çıkartacağını işaret ediyor. Tabi donanım ve yazılım arasında ki bağlantı sorunsuz sağlandı ise. Fiyatının yine 1000 TL altı olmasını beklediğimiz M3 Note, 2GB’lık modeli yerine kesinlikle 3GB’lık modelinin alınması gereken bir telefon. Zira  Meizu’nun Note serisi epey yavaş gelişen bir model. Sürekli yeni modeli çıkan pahalı telefon markalarından canı yananlar için güzel bir alternatif olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles