Matrix 4 çıkacak mı? 2022 İşte son durum!

Matrix 4 çıkacak mı? 2022 İşte son durum! 1

Matrix 4 çıkacak mı? 2021 İşte son durum!

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmi desek kimse itiraz etmez herhalde. Matrix, sinema sektörü adına bir çok yeniliğin başlangıcı…

1999 yılında vizyona girdiğinde tabiri caizse sinema sektöründe yer yerinden oynadı. Larry ve Andy Wachowski kardeşlerin yazıp-yönettiği bir bilim kurgu filmi olan Matrix’in başrollerinde Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss ve Hugo Weaving vardı. Tabiki ana karakterimiz Neo adı ile adılan Keanu Reeves‘ti.

Özellikle konusu, inanılmaz çekim teknikleri daha önce hiç görülmemiş türdendi. 2000 yılında ki Oscar törenlerinde 4 ödül birden aldı:

-En İyi Ses Kurgusu Akademi Ödülü
-En İyi Ses Miksajı Akademi Ödülü
-En İyi Film Kurgusu Akademi Ödülü
-En İyi Görsel Efekt Akademi Ödülü

O filmin ardından 2 film daha çekildi ve The Matrix üçlemesi tamamlanmış oldu. Filmler sırası ile:

-The Matrix (1999 Yapımı, serinin ilk filmi)

-The Matrix Reloaded (2003, serinin 2.filmi)

-The Matix Revelations (2003 ve seri sona erdi)

Matrix 4 Filmi Çekilecek mi? Son durum nedir?

1999 yılında yapılan bir filmin özellikle görsel efektlerinin halen bir çok ülke tarafından yapılamıyor olması tartışmaya açık konulardan biri. Türünün en iyi örneği olan Matrix filminin ne yazık ki 4.filmi yok ve büyük ihtimalle de olmayacak.

Filmin yönetmeni Wachowski kardeşler The Matrix’i bir 3’leme olarak çekti tadında bıraktı. Ancak özellikle bilim kurgu aşıkları filmi o kadar çok sevdi ki serinin 3.filmde bitişine bir hayli üzüldüler.

The Matrix 4 filmi çekilmiyor ve çok süpriz haberler olmazsa Yüzüklerin efendisi ve Başlangıç filmleri gibi (Başlangıç’ın bir şansı olabilir) çekilmeyecek. Böylece biz sinema severlerde ki yeri, her zaman çok iyi bir film serisi olarak kalacak.

2021 GÜNCELLEMESİ

Ve işte beklenen haber geldi. Matrix 4 sinema filmi artık gerçekten geliyor! Belkide Matrix’i Matrix yapan sevilen oyuncu Keanu Reeves başrolde oynayacak.

Yönetmen koltuğunda, orijinal 3’lemenin yönetmenlerinden biri olan Lana Wachowski oturacak ve filmin yapımcıları ünlü film stüdyoları olan Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures taraafından gerçekleştirilecek. Buda filmin çok büyük bir prodoksiyon olacağı anlamına geliyor.

Filmin yönetmeni olan Lana Wachowski’ aynı zamanda, Aeksandar Hemon ve David Mitchell ile birlikte Matrix4 filminin senaryosunu da yazacak. Ayrıca Grant Hill, Lana Wachowski ile Matrix 4’ün yapımcılarından biri olacak.

2020 yılında çekimlerine başlanması beklenen film 24 Aralık 2021 de vizyonda olacak.

İşte son haber: Matrix 4 kesin olarak geliyor, güncel haber için tıklayın

Efsane film “The Matrix” için süpriz gelişme!

Yüzüklerin efendisi 4 çıkacak mı? 2019 işte cevap!

 

5 thoughts on “Matrix 4 çıkacak mı? 2022 İşte son durum!

  1. Filmin son sahnesinde replikler de şöyle bir kelime telaffuz ediyor metrix kurucusu kaine ” peki bu barışın ne kadar süreceğini düşünüyorsun? ” diyor. Kain de ” sürebildiği kadar uzun ” diye bir cevapla kesiyor. Anlayacağınız açık ve net devamı olması gerekiyordu filmin, temennimde o yönde .. halen

  2. Ama ne yazılı hiç bir filim Matrix kadar güzel değil bitmeseydi iyi olurdu çünkü hiç bir filim bu kadar güzel ve heyecanlı olmuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles