Mac Bilgisayarlarda XP Nasıl Kullanılır?

Mac Bilgisayarlarda XP Nasıl Kullanılır? 1

Mac Bilgisayarlarda XP Nasıl Kullanılır?

Farklı işletim sistemine sahip olan Mac bilgisayarlarda genellikle Yösemite işletim sistemi kullanılmaktadır. Ama ilk defa kullanacak kişiler bu işletim sisteminde oldukça zorluk çekmektedir. Bu nedenle Mac bilgisayarlarına Windows işletim sistemi yükleme oldukça yaygınlaşmaktadır.

Mac Bilgisayarlarda XP Nasıl Kullanılır? sorusuna da şu şekilde açıklık getirebiliriz.

Eğer bir Mac bilgisayarınız varsa ve XP yüklemek istiyorsanız öncelikle Mac’inize format atmanız gerekmektedir. Ardından Windows işletim sistemi olan XP’yi yüklemeniz gerekir. Bu şekilde Mac bilgisayarlarda XP kullanılmaktadır. Mac bilgisayarınıza format attıktan sonra XP yüklü CD ya da Flash belleği bilgisayara takıp XP’yi yüklemeniz gerekir. Böylelikle bilgisayarda XP kullanabilirsiniz. Çok fazla kişi Yösemite işletim sistemini kullanmadığı için bilgisayarlarına XP yüklemektedir.

Bu işlem bazı model Mac’lerde bilgisayarın yavaşlamasına neden oluyor. Fakat yeni nesil Mac’lerde bu işlemi uygularsanız oldukça hızlı bir bilgisayara sahip olacaksınız. Ama bu şekilde AppStore, iTunes gibi size kullanım kolaylığı sağlayan, Apple’ın size sağladığı bu avantajı değerlendiremeyeceksiniz.

Bu nedenle Mac Bilgisayarlarda XP kullanmak pek önerilmeyen bir durumdur. Fakat XP yükledikten sonra kullanmak istemezseniz de yine aynı şekilde bilgisayara format atıp Mac’in işletim sistemi olan Yösemite’yi yükleyebilirsiniz. Fakat çoğu kişi XP kullanmaya devam etmekte ve tekrar yösemite kullanmak istemedikleriniz söylemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles