LG G6 özellikleri ve tasarımı ile iddialı geliyor!

LG G5 temsili olarak LG G6 yerine kullanılmıştır

2015 yılında satışa çıkartılan ve tasarım özellikleri ile dikkat çeken LG G5’den sonra gözler G6’ya çevrildi. Bakalım orada işler nasıl ilerliyor. . .

LG G2 ile büyük satış rakamları yakalayan LG, bu başarısını LG G3 ile de devam ettirmiş LG G4’de ise telefona biraz ilgi azalsa bile yine iyi işler çıkartmıştı. Özellikle LG G4’ün kamerası gerçekten çok iyi işler çıkartıyor. Piyasada ki bir çok telefondan hala iyi çekim yapan G4’den sonra gelen akıllı telefon LG G5’de ise durumlar biraz farklı gibi.

LG G5, serinin önceki telefonlarından çok farklı bir konsept ile karşımıza çıkdı. G2,G3 ve G4 olmayan metal kasa ve en dikkat çekici özellik olan modüler batarya en farklı özellikler olarak dikkat çekiyordu. Ayrıca yine diğer telefonlardan farklı olarak ses açma/kapama tuşları arkada değil yanlarda, arkada ise parmak izi sensörü mevcuttu. Ancak ne yazık ki bütün bu yenilikler, en çok satan telefon serilerinden biri olan LG G serisine bir sekte vurmuş oldu.

Daha önce ki modellerde yakaladığı müthiş satış rakamlarını LG G5’de yakalayaman Güney Koreli firma, LG G6’da işleri sıkı tutuyor. LG G5’de çalışan bir çok çalışan ile yolların ayrıldığı gelen haberler arasında. Artık bu ne kadar doğrudur bilinmez ancak haber gerçek ise tasarımın tamamen yenilenebileceği düşünülebilir. Ancak bu da büyük riski arkasında barındırıyor. Zira LG G5, serinin önceki telefonlardan çok daha farklı bir tasarım ve yapıya sahipti. Yani LG G6’da çok farklı bir yapıda gelirse işler iyice karışabilir.

Yinede 2016 model LG G6’ya dair beklediğimiz bir kaç özelliği paylaşmak gerek. LG telefonlarını en iyi yönlerinden biri olan kameralar muhakkak ki LG G6’da da büyük bir kesimi tatmin edecektir. Özellikle ürettiği son telefonlarda kullandığı lenslerin diyafram aralığı 1/1.8 – 1/2.0 arasında, buda kaliteli bir fotoğraf çekimi anlamına geliyor. LG G6’da da bunun devam etmesi ve kameranın en az 16 MP olması bekleniyor.

Beklenen diğer özellikler

Android 6.0 veya üstü ile gelmesi kuvvetle muhtemelen olan telefonun batarya tarafında ise çokça eleştirilen markada yine en az 3000 mAh ve üstü batarya, 5.5 inc ve biraz üstü en az Full HD çözünürlükte kapasitif ekran, 32GB, 64 GB dahili hafıza çeşitleri, SD kart girişi, parmak izi sensörü de yine LG G6‘nın olmazları arasında olacaktır.

Arka kamera kadar ön kameranın da oldukça kaliteli olmasını beklediğimiz G6’da selfi için çeşitli araçlar bulunması da muhtemel. Türkiye’de satışa çıkan diğer üst düzey telefonların aksine biraz daha ucuz bir fiyat politikası güden LG, G6 modelinde de bunu sürdürebilir.

Uzun lafın kısası

Henüz donanım ve yazılım özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi belli olmayan ve önümüzde ki günlerde detaylarının netleşmesini beklediğimiz LG G6 bakalım bizleri tatmin edecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles